Uzvaras parkā Pārdaugavā uzziedējušas sakuras; sakuru stādījumus papildina, bet pulcēšanās ierobežojumu dēļ visi publiskie pasākumi atcelti

Drukāt
Uzvaras parkā Pārdaugavā uzziedējušas sakuras; sakuru stādījumus papildina, bet pulcēšanās ierobežojumu dēļ visi publiskie pasākumi atcelti

01.04.2020

Konsultējoties ar SPKC speciālistiem secināts, ka gan soli, lai arī cik reti tie būs izvietoti, gan improvizētie foto rāmji būs virsmas, kurām apmeklētāji nevilšus pieskarsies, tāpēc šīs virsmas jāvērtē kā paaugstināta riska iespējamība vīrusa apmaiņai starp sakuru ziedoņa baudītājiem vai citiem parka apmeklētājiem.

Izvēloties tomēr sakuru ziedēšanu baudīt klātienē, “Rīgas meži” aicina ievērot valstī noteiktos ierobežojumus COVID-19 vīrusa izplatības ierobežošanai. 

Ņemot vērā, cik ļoti rīdzinieki un pilsētas viesi ir iemīļojuši sakuru ziedēšanas laiku Uzvaras parkā, “Rīgas meži” dārznieki un kokkopji šopavasar parka izdaiļošanas darbu turpinās un sakuru stādījumus papildinās ar vēl 15 Prunus sargentii x subhirtella 'Accolade' -  šķirni, kas pie mums uzzied visagrāk – un Prunus serrulata 'KIKU-SHIDARE-ZAKURA' sakurām, kas Rīgas parkos būs jaunums.

Uzvaras parkā  2012.gada pavasarī ar Japānas vēstniecības atbalstu tika izveidoti 114 Japānas ķiršu koku jeb sakuru stādījumi, pērn iestādītas 15 jaunas Prunus sargentii x Prunus subhirtella  ‘Accolade’ šķirnes sakuras.

Jāatgādina, ka šogad netipiski siltās ziemas dēļ vairāku sakuru zari bija uzziedējuši jau februāra sākumā. Turpretim pavasarī īsi pirms sakuru ziedēšanas pilnbrieda iestājies auksts laiks ar sniegu. Par laimi, speciālistu vērtējumā laika apstākļu kaprīzes sakurām nav kaitējušas.

Uz tikšanos pie ziedošajām sakurām citu gadu...