SIA "Rīgas meži" aicina uz Saules dārza sakopšanas talku un parka izzināšanu

Parkā redzama statuja ar lāci un medus podu

SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi  aicina iedzīvotājus Lielajā talkā sakopt Saules dārzu Mežaparkā. Talka notiks sestdien, 27. aprīlī plkst. 10.00 – 14.00. Talkas norises vieta: Ezermalas ielā 24/26, Rīga (lūdzam talciniekus ar mašīnām teritorijā neiebraukt).

Talkā plānots sakopt Ķīšezera krastu un pārmērīt dižkokus, demontēt parka ieejas vārtus, kā arī uzlikt jaunus putnu un sikspārņu būrus. SIA “Rīgas meži” talciniekiem nodrošinās visu darbam nepieciešamo: cimdus, instrumentus, atkritumu maisus u.c., kā arī pirms talkas tiks veikta drošības instrukcija.

Savukārt Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti sniegs izzinošus stāstījumus par teritorijas īpašo statusu, tajā esošajiem augiem un dzīvniekiem. Pēc labi padarīta darba talciniekus cienās ar zupu, tēju un citām uzkodām.

Saules dārzs Ķīšezera krastā ir vēsturisks, bet nedaudz novārtā atstāts pastaigu parks ar nozīmīgām dabas bagātībām. Parkā aug dižkoki, kuros mājo sikspārņi, pūces, dažādi mazāki un lielāki dzīvnieki, kā arī pavisam īpašs un noslēpumains kukainis: lapkoku praulgrauzis. Parku nupat savā apsaimniekošanā ir pārņēmis pašvaldības uzņēmums “Rīgas meži”.   

Publicitātes nolūkos pasākuma laikā paredzēts fotografēt un / vai filmēt. Iegūtie vizuālie materiāli var tikt izmantoti publicitātes vajadzībām.

Šogad Dabas aizsardzības pārvalde ir uzsākusi projekta “LIFE Osmo Baltic” īstenošanu, kura mērķis ir veicināt visā pasaulē retā kukaiņa lapkoku praulgrauža aizsardzību, apzinot  un apsaimniekojot šīs sugas dzīvotnes Latvijā. Tāpēc talkas dalībnieki varēs uzzināt par šīm vabolēm un tām nepieciešamo specifisko dzīves vidi, kas ir bioloģiski veci koki, kādi aug Saules dārzā.

Veco koku uzturēšana pilsētvidē ir ļoti nozīmīga bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai. Domājot ilgtermiņā, šie koki ir ne tikai ar ainavisko, estētisko un vēsturisko vērtību; tie arī  kalpo kā mājvieta vairāk nekā 50 dažādiem dzīvajiem organismiem. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi atpazīt un novērtēt apkārtesošās dabas vērtības, kā arī rūpēties par pilsētvides “dabas daudzdzīvokļu mājām”!

Par Saules dārzu

Saules dārzs atrodas starp Ezermalas, Roberta Feldmaņa ielām un Ķīšezeru; tā platība ir gandrīz septiņi hektāri. Dārza centrālo daļu veido bijušās Grāves muižas parks, kurā kādreiz atradies saules pulkstenis. Tam par godu vieta ieguvusi savu tagadējo nosaukumu.  

Saules dārzam ir liela nozīme lapkoku praulgrauža aizsardzībai Rīgas pilsētā. Šī vabole mitinās vecos, dobumainos platlapju kokos. Praulgraužu kāpuru attīstība dobumos notiek līdz pat trim gadiem, bet pašas vaboles ir aktīvas tikai dažas nedēļas vasaras otrajā pusē. Lapkoku praulgrauža populācijas aizsardzībai veido mikroliegumus.

Šis senais parks ir viena no sikspārņu sugām bagātākajām vietām Rīgā. Tajā atklātas piecas sikspārņu sugas: ziemeļu un Natūza sikspārnis, rūsganais vakarsikspārnis, pundursikspārnis un ūdeņu naktssikspārnis. Atgādinām, ka visas Latvijā sastopamās sikspārņu sugas ir aizsargājamas!

Parka teritorijā atrodami arī vairāki dižkoki – melnalkšņi, ozoli un priedes. Pēdējā mērīšanas reizē lielākā ozola apkārtmērs bija 5,09 m. Lai precizētu seno koku aktuālos izmērus un reģistrētu jaunus dižkokus, talcinieki kopā ar speciālistiem veiks koku uzmērīšanu.

Pasākuma privātuma paziņojums

Pasākuma drošības paziņojums


Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008. gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par apm. 63 tūkst. ha mežiem, 453 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 367 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Juglas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

SIA “Rīgas meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. Uzņēmums  ieguvis starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

2021. gadā SIA “Rīgas meži” Uzņēmumu reģistrā reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021. gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2023. gadā SIA “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā, iegūstot Zelta kategoriju, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions” par visstraujāko izaugsmi gada laikā.

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023. gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle” ar mērķi rūpēties par sia “Rīgas meži” darbiniekiem, viņu veselību un drošību, kā arī parakstīja Latvijas Dažādības hartu un piedalījās novērtējumā “Ģimenei draudzīga darbavieta”.

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

Rīgas meži | Facebook

Rīgas dārzi un parki | Facebook

Citi raksti

Skatīt visus

Sarunu festivāla LAMPA plakāts

18.06.2024.

RĪGAS MEŽI sarunu festivālā LAMPA aicina uz diskusiju “Vai var pārdot svaigu gaisu?”

“Koksne mežā nav vienīgā vērtība! Atbildīgs meža apsaimniekotājs plāno un uztur arī citas dabas vērtības, no kurām ir vai nākotnē būs iespējams nopelnīt,” tā apgalvo SIA “Rīgas meži” valdes...

Bērna zīmējums

17.06.2024.

RĪGAS MEŽI sadarbībā ar Ziedoņa muzeju izsludina Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursu

SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar Ziedoņa muzeju aicina bērnus piedalīties Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursā. Tajā jo īpaši tiek aicināti piedalīties Rīgas dažādu apkaimju un biedrību...

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...