SIA "Rīgas meži" turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Zaļš fons, labajā malā liels zvirbulis
1/5
Pavasara putnu būrīšu talka
Bildē redzami vairāki cilvēki, sieviete bērniem tāda bildi ar putnu
2/5
Liela cilvēku grupa parkā taisa putnu būrīšus
3/5
Uz galda stāv putnu būrītis, kuram uz sāna uzzīmēts koks
4/5
Trīs koka putnu būrīši. Katrs apzīmēts ar krītiņiem
5/5

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu būrīšu talka. Tā tiek organizēta sadarbībā ar Rīgas 1.pamatskolu – attīstības centru. Un vienlaikus talka būs arī daļa no plašākiem “Rīgas mežu” “Ēnu dienas” pasākumiem.

Talkas laikā tiks gan meistarotas jaunas mājiņas, gan sniegta informācija par būrīšu pareizu kopšanu.

Par putnu būrīšu talku Esplanādes parkā

  • Laiks: ceturtdiena, 2024.gada 4.aprīlis, plkst. 10.00.

  • Vieta: “Rīgas mežu” daļas “Dārzi un parki” Rīdzenes iecirkņa apsaimniekotais Esplanādes parks, pie bērnu rotaļu laukuma, aiz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja: ŠEIT.

  • Publicitātes nolūkos pasākuma laikā paredzēts fotografēt un / vai filmēt. Iegūtie vizuālie materiāli var tikt izmantoti publicitātes vajadzībām.

Šīs talkas laikā sanaglotie putnu būrīši tiks izvietoti “Rīgas mežu” Juglas mežniecības Upes apgaitā, Ogres novadā, netālu no “Rīgas mežu” vides izglītības centra “EkVidO”. Tur pērn tika veikti meža sanitārās kopšanas darbi bīstamā egļu astoņzobu mizgrauža (‘Ips typographus’) ierobežošanai. Un šī būs lieliska iespēja parūpēties par mazajiem dobumpērētajiem putniem un sagatavot viņiem jaunus koka namiņus.

Par Pavasara putnu būrīšu talkām

Talku laikā “Rīgas mežu” vides izglītības programmas “EkVidO” speciālisti stāsta un rāda, kas jāņem vērā, izgatavojot, uzstādot un kopjot putnu mājas, lai lidotāji tajās var iekļūt, justies droši un ērti, kā arī rūpēties par pēcnācējiem.

Jau trešo gadu pēc kārtas talkās uzņēmums “Rīgas meži” aktīvi iesaista iedzīvotājus. Šogad talkās piedalās bērni no bērnu namiem un bērni ar īpašām vajadzībām, kā arī apkaimju biedrību pārstāvji.

Pavasara putnu būrīšu sakopšanas pasākumi vienlaikus ir gan izglītojoši, gan praktiski. Talku dalībnieku sagatavotie būrīši mazajiem dobumperētājiem tiks izvietoti dažādās “Rīgas meži” teritorijās, piesaistot un sekmējot putnu daudzveidību šajās vietās.

Kopumā šogad dažādās “Rīgas mežu” teritorijās ir septiņas talkas, no tām notikušas jau četras, kuru laikā izgatavoti aptuveni 150 būrīši, bet līdz aprīļa vidum būs vēl trīs talkas.

Pirmais pasākums notika 3.martā, Rīgas mežniecības apsaimniekotajā Anniņmuižas mežā, sadarbībā ar Anniņmuižas apkaimes un radošās iniciatīvas biedrību “Riga Annenhof”.

Otrais pasākums notika 10.martā, “Rīgas mežu” daļas “Dārzi un parki” Rīdzenes iecirkņa apsaimniekotajā Grīziņkalna parkā sadarbībā ar Grīziņkalna apkaimes biedrību.

Trešais pasākums notika 24.martā, “Rīgas mežu” Rīgas mežniecības apsaimniekotajā Pļavnieku mežā sadarbībā ar Pļavnieku apkaimes biedrību.

Ceturtā pavasara putnu būrīšu talkā norisinājās “Rīgas meži” vides izglītības centrā “EkVidO”. Pasākumā piedalījās Ogresgala pamatskolas Eko padomes un Vides pulciņa dalībnieki.

Šī gada turpmāk plānoto talku kalendārs

  • Ceturtdien, 4.aprīlī, plkst. 10.00-12.00 – Esplanādē, sadarbībā ar Rīgas 1.pamatskolu – attīstības centru.

  • Piektdien, 5.aprīlī, plkst. 16.00-18.00 – Kronvalda parkā, sadarbībā ar biedrību “Taureņa efekts” – labdarības organizāciju Latvijas bērnunamu atbalstam.

  • Trešdien, 17.aprīlī, plkst. 9.00-11.00 – Šmerļa mežā, sadarbībā ar Rīgas 5.pamatskolu – attīstības centru.

Par putnu būrīšiem

Pavasarī daudzi cilvēki vēlas sev pie mājas vai dārzā izlikt putnu būrīti. Būrīšiem, tāpat kā ikvienam mājoklim, nepieciešama regulāra tīrīšana. Netīrītā būrī putni nevar vīt jaunu ligzdu, miteklī var savairoties kaitēkļi. Putnu būrīšu tīrīšana nodrošina to ilgtspēju – regulāri tīrot un kopjot, putnu mājas kalpo vismaz piecus gadus.

Lai nodrošinātu putniem ligzdošanas vietas un novērstu kaitēkļu vairošanos, “Rīgas meži” uzņēmuma apsaimniekotajās teritorijās ik gadu tīra un labo esošos būrīšus, kā arī izgatavo un uzstāda jaunus. Turklāt būrīši top no uzņēmuma mežos augušajiem kokiem un sagataves veido “Rīgas mežu” speciālisti.

“Rīgas meži” vides izglītības programma “EkVidO” aicina iedzīvotājus rūpēties par pašu izliktajiem putnu būrīšiem, regulāri tos tīrīt un salabot!

Pasākuma privātuma paziņojums


Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 367 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Juglas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2023.gadā “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā – ierindojās Zelta kategorijā, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions” par straujāko izaugsmi Ilgtspējas indeksā.

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību, kā arī parakstīja Latvijas Dažādības hartu.

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”, Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857, [email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/EkVidORigasMezi

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/ParksMezhaparks/

 

Citi raksti

Skatīt visus

Sarunu festivāla LAMPA plakāts

18.06.2024.

RĪGAS MEŽI sarunu festivālā LAMPA aicina uz diskusiju “Vai var pārdot svaigu gaisu?”

“Koksne mežā nav vienīgā vērtība! Atbildīgs meža apsaimniekotājs plāno un uztur arī citas dabas vērtības, no kurām ir vai nākotnē būs iespējams nopelnīt,” tā apgalvo SIA “Rīgas meži” valdes...

Bērna zīmējums

17.06.2024.

RĪGAS MEŽI sadarbībā ar Ziedoņa muzeju izsludina Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursu

SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar Ziedoņa muzeju aicina bērnus piedalīties Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursā. Tajā jo īpaši tiek aicināti piedalīties Rīgas dažādu apkaimju un biedrību...

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...