Par SIA "Rīgas meži"

SIA “Rīgas meži” ir 2008. gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par apm. 62 tūkst. hektāriem meža, 453 hektāriem Rīgas dārzu, parku un apstādījumu, par 367 hektāriem kultūras un atpūtas parku "Mežaparks", kā arī par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Juglas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava "Norupe" un kokzāģētava "Norupe". Tāpat "Rīgas meži" īsteno vides izglītības programmu "EkVidO" jeb "EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS", vides izglītības centrs "EkVidO" atrodas Tīnūžu pagastā, Ogres pievārtē.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. SIA "Rīgas meži" ieguvusi starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

Uzņēmums lielu uzmanību pievērš Zaļā kursa mērķu sasniegšanai, lai Eiropā līdz 2050.gadam panāktu klimatneitralitāti. Piemēram, "Rīgas meži" veido ilgtspējīgākus apstādījumus, pāriet uz videi draudzīgāku tehniku, uzsākta saules paneļu uzstādīšana elektroenerģijas ieguvei, tiek īstenoti zaļie iepirkumi u.c. Tāpat 2023.gadā "Rīgas meži" pirmie no Latvijas oficiāli pievienojās Eiropas iniciatīvai par trīs miljardu koku iestādīšanu planētas nākotnei "Three Billion Trees", lai kompensētu CO2 "pēdu", samazinātu gaisa temperatūru, saglabātu bioloģisko daudzveidību u.c.

2021.gadā "Rīgas mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības "Sabiedrība par atklātību – Delna" un "CSR Latvia" iniciatīvai "Nulles tolerance pret korupciju".

2023.gadā, tikai otro reizi piedaloties "Ilgtspējas indeksā", "Rīgas meži" ieguva Zelta kategoriju. Tas galvenokārt ir labas korporatīvās pārvaldības rezultāts, jo viens no augstākajiem vērtējumiem (94,7% no 100% iespējamajiem) iegūts sadaļā "Stratēģija", kurā eksperti vērtē organizāciju pārvaldības principus, lēmumu pieņemšanas procesus, faktisko sniegumu un ietekmi. Tāpat "Rīgas meži" šajā prestižajā reitingā ieguva vienu no īpašajiem apbalvojumiem – titulu "Ilgtspējas čempions", kas tiek piešķirta dalībniekam, kurš gada laikā uzrādījis visstraujāko progresu (uzņēmuma sniegums gada laikā uzlabojies par 20%).

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023. gadā izveidots nodibinājums "Rīgas mežu fonds". Lai apliecinātu savas rūpes un atbildību par darbiniekiem, šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai "Misija Nulle", kā arī parakstīja Latvijas Dažādības hartu, lai izveidotu un nostiprinātu atvērtu, drošu iekļaujošu un iedvesmojošu darba vidi, kurā ikviens darbinieks jūtas novērtēts un var pilnībā īstenot savu potenciālu.