Veido Brīvības bulvāra liepu alejas un Brīvības pieminekļa laukuma liepu ansambli

Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas meži” daļas "Dārzi un parki" arboristi atsākuši pirms diviem gadiem uzsāktos Brīvības bulvāra liepu alejas kopšanas darbus ielas posmā no Elizabetes ielas līdz Raiņa bulvārim.

Lai šo vēsturisko Rīgas pilsētas centrālo aleju saglabātu nākamajām paaudzēm, tā ir regulāri jākopj. Alejā esošie koki (Tilia europaea) tiek veidoti kā četras atsevišķas rindas, formējot vainagu augsta dzīvžoga veidā. Arī turpmāk, lai nodrošinātu ieceres rezultātu, koku cirpšana būs jāveic regulāri.  

Šogad trupes dēļ nācies izņemt no alejas trīs liepas. Tādēļ vasarā ir ieplānota bojāto un tukšo koku vietu aizstādīšana ar dižstādiem, saglabājot kopējo alejas ansambli. Sakoptā aleja atsegs skatu uz Brīvības pieminekli no Brīvības un Elizabetes ielu krustojuma. 

Lai nodrošinātu šo darbu izpildi, viena brauktuves joslas daļa katrā Brīvības bulvāra brauktuves pusē tiek izmantota arboristu autopacēlāja novietošanai. Tādēļ aicinām autovadītājus  uzmanīties, šķērsojot minēto Brīvības bulvāra posmu. Darbu veikšanai nepieciešamas divas nedēļas. 

Pēc minēto darbu paveikšanas un apgaismojuma infrastruktūras demontāžas SIA “Rīgas meži” arboristi uzsāks liepu vainagu kopšanas darbus laukumā ap Brīvības pieminekli. Šeit plānota koku vainagu cirpšana ar polardēšanas metodi. 

Polardēšana ir viens no mākslīga vainaga veidošanas paņēmieniem, kas ir nekaitīgs kokam. Ar regulāru zaru apgriešanu vienā un tajā pašā vietā liepām veidosies bumbai līdzīgi zara paresninājumi, kas bezlapu periodā izskatīsies ļoti dekoratīvi. Griešanas laikā tiks ievērota liela rūpība un precizitāte.  

“Brīvības bulvāra liepu aleja un Brīvības pieminekļa laukuma liepas ir arboristu Meka. Strādāt šeit ir milzīga atbildība, bet arī liels gods”, uzsver Andis Gremze, SIA „Rīgas meži” daļas „Dārzi un parki” Rīdzenes iecirkņa vadītājs.

Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...