Veido Brīvības bulvāra liepu alejas un Brīvības pieminekļa laukuma liepu ansambli

Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas meži” daļas "Dārzi un parki" arboristi atsākuši pirms diviem gadiem uzsāktos Brīvības bulvāra liepu alejas kopšanas darbus ielas posmā no Elizabetes ielas līdz Raiņa bulvārim.

Lai šo vēsturisko Rīgas pilsētas centrālo aleju saglabātu nākamajām paaudzēm, tā ir regulāri jākopj. Alejā esošie koki (Tilia europaea) tiek veidoti kā četras atsevišķas rindas, formējot vainagu augsta dzīvžoga veidā. Arī turpmāk, lai nodrošinātu ieceres rezultātu, koku cirpšana būs jāveic regulāri.  

Šogad trupes dēļ nācies izņemt no alejas trīs liepas. Tādēļ vasarā ir ieplānota bojāto un tukšo koku vietu aizstādīšana ar dižstādiem, saglabājot kopējo alejas ansambli. Sakoptā aleja atsegs skatu uz Brīvības pieminekli no Brīvības un Elizabetes ielu krustojuma. 

Lai nodrošinātu šo darbu izpildi, viena brauktuves joslas daļa katrā Brīvības bulvāra brauktuves pusē tiek izmantota arboristu autopacēlāja novietošanai. Tādēļ aicinām autovadītājus  uzmanīties, šķērsojot minēto Brīvības bulvāra posmu. Darbu veikšanai nepieciešamas divas nedēļas. 

Pēc minēto darbu paveikšanas un apgaismojuma infrastruktūras demontāžas SIA “Rīgas meži” arboristi uzsāks liepu vainagu kopšanas darbus laukumā ap Brīvības pieminekli. Šeit plānota koku vainagu cirpšana ar polardēšanas metodi. 

Polardēšana ir viens no mākslīga vainaga veidošanas paņēmieniem, kas ir nekaitīgs kokam. Ar regulāru zaru apgriešanu vienā un tajā pašā vietā liepām veidosies bumbai līdzīgi zara paresninājumi, kas bezlapu periodā izskatīsies ļoti dekoratīvi. Griešanas laikā tiks ievērota liela rūpība un precizitāte.  

“Brīvības bulvāra liepu aleja un Brīvības pieminekļa laukuma liepas ir arboristu Meka. Strādāt šeit ir milzīga atbildība, bet arī liels gods”, uzsver Andis Gremze, SIA „Rīgas meži” daļas „Dārzi un parki” Rīdzenes iecirkņa vadītājs.

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...