“Rīgas Mežu” vides izglītības programma “Zaļā klase” piedāvā izglītojošas ekskursijas un izzinošus audiogidus

“Rīgas Mežu” vides izglītības programma “Zaļā klase” piedāvā vairākas izglītojošas grupu ekskursijas “Zaļās klases” kompleksā Tīnūžu pagastā, kā arī aicina noklausīties izzinošus audiogidus par galvaspilsētas nozīmīgākajiem parkiem vai pieteikties izglītojošām pastaigām Rīgas dārzos. Mežu, kā arī dārzu un parku iepazīšana notiek “Rīgas Mežu” speciālistu pavadībā.

Ekskursijas mežā notiek “Zaļās klases” kompleksā Tīnūžu pagastā, Ogres novadā. Tās ietver stāstus par meža ekosistēmu un dzīvniekiem, valdošajām koku sugām un mežsaimniecību Latvijā, kā arī ļauj bērniem gūt praktiskās iemaņas, darbojoties ar dažādiem mežsaimniecības darba rīkiem. Programmu ir iespējams papildināt ar pasēdēšanu pie ugunskura un citām aktivitātēm. Ekskursijas ilgums ir no 2 līdz 4 stundām. Programmas piedāvājums dalībnieku grupām tiek pielāgots individuāli, ņemot vērā vecumu un intereses. Labākai materiāla apguvei ekskursijas laikā paredzētas dažādas spēles un interaktīvās aktivitātes. Plašāku informāciju par ekskursiju piedāvājumu lūgums skatīt ŠEIT.


Skolēnu un citu interesentu grupas aicinātas doties izzinošās pastaigās uzņēmuma speciālista pavadībā “Rīgas Mežu” apsaimniekotajos nozīmīgākajos galvaspilsētas dārzos un parkos. Pastaigu laikā ir iespējas klausīties stāstus par apstādījumu vēsturi, dažādiem retiem kokiem un pieminekļiem, kā arī aplūkot uzņēmuma “Rīgas Meži” veidotos un uzturētos apstādījumus. 


Šobrīd tiek piedāvātas vairākas ekskursijas:


 

Par trim parkiem “Rīgas Meži” piedāvā arī audiogidus:


Īpaši domājot par skolēniem, vides izglītības programma “Zaļā klase” piedāvā vēl nebijušu izglītojošu projektu tieši pamatskolas vecuma bērniem – audiogidu “Vērmanes dārza koku stāsti”: ŠEIT. Lai iepazītu desmit Latvijā izplatītu un tieši Vērmanes dārzā augošu koku sugas, audiogids aicina doties aizraujošā un izzinošā pastaigā pa vienu no vecākajiem un interesantākajiem Rīgas parkiem. Audiogida materiāls ir īpašs ar to, ka tajā dzirdami desmit pašu koku stāstīti stāsti, atbilstoši kādam mācību priekšmetam. Koki iepazīstina ar savai sugai raksturīgākajām īpašībām, interesantiem faktiem, stāsta par piedzīvotajiem vēstures notikumiem un mūsdienām. Lai arī materiāls paredzēts pamatskolas vecuma bērniem, bet ikvienam būs interesanti iedziļināties koku pasaulē un noklausīties stāstus. Apraksts par audiogidu “Vērmanes dārza koku stāsti” atrodams ŠEIT.


Ekskursijas “Rīgas Mežu” speciālistu pavadībā mežos un parkos ir maksas pakalpojums. Grupām no izglītības iestādēm, biedrībām un nodibinājumiem, kuru juridiskā adrese ir “Rīgas Mežu” apsaimniekoto teritoriju pašvaldības – Rīga un Jūrmala, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadi, ir 50% atlaide. Ar cenrādi ir iespējams iepazīties ŠEIT.


Pieteikšanās ekskursijām, rakstot uz e-pastu: [email protected].

“Zaļā klase” ir SIA ”Rīgas Meži“ vides izglītības programma skolēniem un ikvienam interesentam, lai iepazītu dabu, meklētu un atrastu tajā notiekošā likumsakarības. Programmas mērķis ir daudzpusīgu zināšanu sniegšana par mežiem, dārziem un parkiem, vienlaikus veicinot saudzīgu attieksmi pret dabas teritorijām, veselīgu dzīvesveidu un saturīgu brīvā laika pavadīšanu.

 

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā. 

 

“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”; “Rīgas Mežu” pārziņā ir arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”. 

 

Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

 

Uzņēmums pārvalda 62 000 ha mežu, 399 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (125 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai. 

 

“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus. 

 

2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

 

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 29215857

E-pasts: [email protected]

www.rigasmezi.lv   

Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...