“Rīgas Mežu” vides izglītības programma “Zaļā klase” aicina doties izzinošā pastaigā pa Vērmanes dārzu un noklausīties desmit koku stāstus

Drukāt
“Rīgas Mežu” vides izglītības programma “Zaļā klase” aicina doties izzinošā pastaigā pa Vērmanes dārzu un noklausīties desmit koku stāstus

21.03.2022

Kā sauc koku, kuram stumbrs kā ziloņa kāja, bet sēklas asas kā naži? Kāpēc senos laikos aizliedza sēdēt īves ēnā? Kurš ir vienīgais koks Vērmanes dārzā, kura dobumā var ieiet cilvēks un ko tas pieredzējis savā mūžā? – atbildes uz šiem jautājumiem un citas interesantas lietas iespējams uzzināt “Rīgas Mežu” jaunajā audiogidā “Vērmanes dārza koku stāsti”.

Tas izveidots uzņēmuma vides izglītības programmas “Zaļā klase” ietvaros un domāts jaunāko klašu skolēniem, kā arī ikvienam interesentam. Audiogids savu ceļu pie klausītājiem sāk tieši šodien, 21.martā, Starptautiskajā meža dienā! 

Audiogids “Vērmanes dārza koku stāsti” aicina doties aizraujošā un izzinošā pastaigā, kuras laikā iespējams iepazīt desmit Latvijā izplatītu un šajā parkā augošu koku šķirnes. Šis projekts ir īpašs ar to, ka katrs koks sniedz savu stāstu, atbilstoši kādam  mācību priekšmetam. Materiāls paredzēts pamatskolas vecuma bērniem, bet ikvienam būs interesanti iedziļināties koku pasaulē un noklausīties stāstus. Tajos koki iepazīstina ar savai sugai raksturīgākajām īpašībām, interesantiem faktiem, stāsta par piedzīvotajiem vēstures notikumiem un mūsdienām.


Vērmanes dārzā, pie kokiem – stāstniekiem ir piestiprināta plāksnīte ar koka nosaukumu un kvadrātkodu (QR kodu). Noskenējot kodu, būs dzirdams koka stāsts. Audiogids ir pieejams arī ŠEIT. 

Savukārt, lai vieglāk atrastu īpašos kokus, “Rīgas Mežu” “Zaļā klase” ir izveidojusi karti un audiogida lietošanas pamācību: ŠEIT. Tāpat sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” ir izveidota “Koka pase”, kas palīdzēs izzināt kokus: ŠEIT. 

“Vērmanes dārza koku stāsti” nodrošina iespēju skolēniem mācīties brīvā dabā un lietderīgi izmantot tehnoloģiskās ierīces. Savukārt skolotājiem tiek piedāvāta vēl viena iespēja  padarīt mācību procesu radošāku un veicināt daudzveidīgu zināšanu apguvi, organizējot saturīgu mācību stundu dabā. 

Šis ir jau ceturtais audiogids, kuru piedāvā uzņēmums “Rīgas Meži”. Iepriekš veidoti audiogidi par Viesturdārzu, Vērmanes dārzu un Arkādijas parku. Visus audiogidus iespējams atrast un noklausīties bezmaksas lietotnē “Izi.Travel” vai noskenējot audiogida kvadrātkodu uz informatīvā stenda vai koka plāksnes parkos. Mobilajā lietotnē ir pieejama audiogidu maršrutu karte, kā arī saturu papildinošās fotogrāfijas. 

Šobrīd audiogids “Vērmanes dārza koku stāsti” ir pieejams latviešu valodā. Nākotnē to iecerēts piedāvāt arī citās valodās, lai tas būtu pieejams plašākam cilvēku lokam.

 

Koku stāstu audiogids tapis, “Rīgas Mežiem” un tā vides izglītības programma “Zaļā klase” piedaloties AS “Latvijas valsts meži” projektā “Mežs ienāk pilsētā 2022” un ir viens no tā aktivitātēm.

 

Par SIA “Rīgas Meži”


SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā. 


“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”; “Rīgas Mežu” pārziņā ir arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”. 


Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums pārvalda 62 000 ha mežu, 399 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (125 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai. 


“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus. 


2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 29215857

E-pasts: Ieva.Berzina@riga.lv

Pievienotie faili