Priežu čiekuru vākšanas talka un VAK grāmatas prezentācija kokaudzētavā “Norupe”

Trešdien, 9. Novembrī, SIA “Rīgas meži” darbinieki kopā ar Vides aizsardzības kluba (VAK) pārstāvjiem organizēja priežu čiekuru ikgadējo lasīšanas talku kokaudzētavā “Norupe”

Foto: F64

Talka notika „Rīgas mežu” kokaudzētavā „Norupe” ierīkotajā pārākās pakāpes priežu sēklu plantācijā 5 hektāru platībā. Čiekuri tika lasīti no tur augošajām 938 priedēm. Prognozējamā 2016.gada  čiekuru raža ~ 35-38 hektolitri, no kuriem plānots iegūt 20-25 kg sēklu. Čiekuri pēc nolasīšanas tiek transportēti uz “Latvijas valsts mežu” čiekuru kalti Kalsnavā, kas ir modernākā un jaudīgākā čiekuru kalte Latvijā.

Fotogalerija: Priežu čiekuru vākšana kokaudzētavas "Norupe" sēklu plantācijā, 09.11.2016. Foto: F64


2015. gadā tika iegūti 32 hektolitri čiekuru, no kuriem iegūts 19.68 kg sēklu ar 96% dīgtspēju. Atkarībā no sēklu lieluma vienā kilogramā var būt no 100 000 līdz 140 000 sēkliņām. 2016.gada pavasarī tika izsēta daļa no iegūtajām sēkliņām un šoruden jau izaudzēti 1.1 miljoni priežu stādiņi.

 

Neizmantotās sēkliņas glabājas Kalsnavas čiekuru kaltes sēklu uzglabāšanas kamerās, kur ir nemainīga – 5°C temperatūra. Pareizi uzglabātas, sēklas savu dīgtspēju nezaudē vēl 5 – 10 gadus.

 

Talkas laikā arī tika prezentēta biedrības «VAK Mantojums» valdes priekšsēdētāja Aivara Jakoviča jaunā grāmata divās daļās “Ekotūrisma ceļvedis. Rīgas piejūra”, kurā apkopoti vēl nedzirdēti interesanti fakti par SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajām Rīgas piejūras teritorijām.

 

Grāmatas prezentācijā piedalījās SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš, izdevniecība “Jumava” un pats grāmatas autors Aivars Jakovičš.

Jau kopš 13. gs. Rīgu pasaulē pazīst kā pilsētu pie jūras. Daudzi pilsētnieki kā atpūtas vietu izvēlas Vecāķu vai Mangaļsalas pludmali, taču tikpat saistoši ir arī Daugavas kreisā krasta zvejniekciemi — Vakarbuļļi, Rītabuļļi, Bolderāja, tāpat Daugavgrīvas cietoksnis, lagūna, dabas takas, orhideju pļavas un daudzi citi dabas un cilvēku radītie brīnumi, ar kuriem lasītāji varēs iepazīties, lasot ekotūrisma ceļvedi “Rīgas piejūra”.

Rīgas piejūras galvenās dabas bagātības ir jūras piekraste ar gandrīz 14 km garu baltu smilšu liedagu, jūrmalas kāpas, priežu meži, Latvijas dižupju — Daugavas un Lielupes — ietekas jūrā, bioloģiski augstvērtīgas pļavas un daudzas retas un aizsargājamas dzīvniekus sugas.

Ceļvedī izmantotas aculiecinieku atmiņas, vēsturiski dokumenti, kartes un attēli, kas palīdzēs lasītājiem iziet grāmatā esošos Rīgas piejūras piecus maršrutus un gūt pilnīgāku priekšstatu par to apkārtni.


Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...