Priežu čiekuru vākšanas talka un VAK grāmatas prezentācija kokaudzētavā “Norupe”

Trešdien, 9. Novembrī, SIA “Rīgas meži” darbinieki kopā ar Vides aizsardzības kluba (VAK) pārstāvjiem organizēja priežu čiekuru ikgadējo lasīšanas talku kokaudzētavā “Norupe”

Foto: F64

Talka notika „Rīgas mežu” kokaudzētavā „Norupe” ierīkotajā pārākās pakāpes priežu sēklu plantācijā 5 hektāru platībā. Čiekuri tika lasīti no tur augošajām 938 priedēm. Prognozējamā 2016.gada  čiekuru raža ~ 35-38 hektolitri, no kuriem plānots iegūt 20-25 kg sēklu. Čiekuri pēc nolasīšanas tiek transportēti uz “Latvijas valsts mežu” čiekuru kalti Kalsnavā, kas ir modernākā un jaudīgākā čiekuru kalte Latvijā.

Fotogalerija: Priežu čiekuru vākšana kokaudzētavas "Norupe" sēklu plantācijā, 09.11.2016. Foto: F64


2015. gadā tika iegūti 32 hektolitri čiekuru, no kuriem iegūts 19.68 kg sēklu ar 96% dīgtspēju. Atkarībā no sēklu lieluma vienā kilogramā var būt no 100 000 līdz 140 000 sēkliņām. 2016.gada pavasarī tika izsēta daļa no iegūtajām sēkliņām un šoruden jau izaudzēti 1.1 miljoni priežu stādiņi.

 

Neizmantotās sēkliņas glabājas Kalsnavas čiekuru kaltes sēklu uzglabāšanas kamerās, kur ir nemainīga – 5°C temperatūra. Pareizi uzglabātas, sēklas savu dīgtspēju nezaudē vēl 5 – 10 gadus.

 

Talkas laikā arī tika prezentēta biedrības «VAK Mantojums» valdes priekšsēdētāja Aivara Jakoviča jaunā grāmata divās daļās “Ekotūrisma ceļvedis. Rīgas piejūra”, kurā apkopoti vēl nedzirdēti interesanti fakti par SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajām Rīgas piejūras teritorijām.

 

Grāmatas prezentācijā piedalījās SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš, izdevniecība “Jumava” un pats grāmatas autors Aivars Jakovičš.

Jau kopš 13. gs. Rīgu pasaulē pazīst kā pilsētu pie jūras. Daudzi pilsētnieki kā atpūtas vietu izvēlas Vecāķu vai Mangaļsalas pludmali, taču tikpat saistoši ir arī Daugavas kreisā krasta zvejniekciemi — Vakarbuļļi, Rītabuļļi, Bolderāja, tāpat Daugavgrīvas cietoksnis, lagūna, dabas takas, orhideju pļavas un daudzi citi dabas un cilvēku radītie brīnumi, ar kuriem lasītāji varēs iepazīties, lasot ekotūrisma ceļvedi “Rīgas piejūra”.

Rīgas piejūras galvenās dabas bagātības ir jūras piekraste ar gandrīz 14 km garu baltu smilšu liedagu, jūrmalas kāpas, priežu meži, Latvijas dižupju — Daugavas un Lielupes — ietekas jūrā, bioloģiski augstvērtīgas pļavas un daudzas retas un aizsargājamas dzīvniekus sugas.

Ceļvedī izmantotas aculiecinieku atmiņas, vēsturiski dokumenti, kartes un attēli, kas palīdzēs lasītājiem iziet grāmatā esošos Rīgas piejūras piecus maršrutus un gūt pilnīgāku priekšstatu par to apkārtni.


Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...