Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pulētais betona laukums tiek apstrādāts ar pretslīdes materiāliem

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNNM) ārtelpas apsaimniekotājs SIA "Rīgas meži" iedzīvotāju drošības nolūkos apstrādā muzeja pagalma stiegrbetona laukumu ar pretslīdes materiāliem un izvietojis brīdinājuma zīmes.
Foto: F64

SIA "Rīgas meži" valdes loceklis E. Vaikulis informē, ka šis laukums ir atjaunotā muzeja apakšzemes būves jumta konstrukcija, ko klāj blīva, pulēta vienlaidus stiegrbetona plātne. Plātnes virskārta ir papildus apstrādāta ar hidrofobizējošu sastāvu, kas minimizē mitruma iekļūšanu konstrukcijā un uz pazemē esošajiem LNMM mākslas priekšmetu krājumiem, kā arī garantē plātnes ilgmūžību.

2015. gada 1. decembrī apakšzemes būves jumta plātnes virsma nodota apsaimniekošanā SIA "Rīgas meži" daļai "Dārzi un parki".  Pulētā betona laukums tiek apstrādāts atbilstoši būvnieka instrukcijām, lietojot virsmas segumam atbilstošāko pretslīdes materiālu - smalkas granīta šķembas, kas tiek kaisītas galvenajos gājēju tranzīta kustības virzienos. Par spīti apstrādei, pie noteiktiem laikapstākļiem plātnes virsma tomēr paliek slidena, tādēļ izvietotas arī attiecīgas brīdinājuma zīmes.

E. Vaikulis norāda, ka nevar komentēt plātnes virsmas "uzvedību" vasaras apstākļos, jo SIA "Rīgas meži" darbiniekiem nav pieredzes šādu virsmu kopšanā un apstrādē. Plātnes laukums uzņēmuma apsaimniekošanā nodots tikai kopš pagājušā gada 1. decembra.

Rīgas domes Īpašuma departaments informē, ka, ņemot vērā pulētās betona plātnes konstrukciju un augstvērtīgo apakšzemes apjoma pārseguma siltumizolāciju, plātne gan zemās, gan augstās temperatūrās akumulē apkārtējās vides temperatūru un spēj to uzturēt ilgstoši. Tas izskaidro ledus kārtiņas veidošanos uz plātnes virsmas, kad temperatūra ir zemāka par nulli, sākoties lietum vai veidojoties miglai. Vasarā pēc siltas, saulainas dienas plātnes virsma vakarā vēl ilgi būs silta, un saules tiešā ilgstošā iedarbībā tā var būt arī karsta.

RD Īpašuma departaments norāda, ka par nosacījumiem, pie kādiem šī publiskā ārtelpa var tikt vislabāk izmantota vai arī uz laiku slēgta, lemj tās apsaimniekotājs SIA "Rīgas meži". Tai pašā laikā RD Īpašuma departaments atgādina, ka LNMM pulētā betona laukums ir ērti apejams pa gludi bruģētiem un apgaismotiem Esplanādes parka celiņiem.

Informācija: LETA

Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...