Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pulētais betona laukums tiek apstrādāts ar pretslīdes materiāliem

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNNM) ārtelpas apsaimniekotājs SIA "Rīgas meži" iedzīvotāju drošības nolūkos apstrādā muzeja pagalma stiegrbetona laukumu ar pretslīdes materiāliem un izvietojis brīdinājuma zīmes.
Foto: F64

SIA "Rīgas meži" valdes loceklis E. Vaikulis informē, ka šis laukums ir atjaunotā muzeja apakšzemes būves jumta konstrukcija, ko klāj blīva, pulēta vienlaidus stiegrbetona plātne. Plātnes virskārta ir papildus apstrādāta ar hidrofobizējošu sastāvu, kas minimizē mitruma iekļūšanu konstrukcijā un uz pazemē esošajiem LNMM mākslas priekšmetu krājumiem, kā arī garantē plātnes ilgmūžību.

2015. gada 1. decembrī apakšzemes būves jumta plātnes virsma nodota apsaimniekošanā SIA "Rīgas meži" daļai "Dārzi un parki".  Pulētā betona laukums tiek apstrādāts atbilstoši būvnieka instrukcijām, lietojot virsmas segumam atbilstošāko pretslīdes materiālu - smalkas granīta šķembas, kas tiek kaisītas galvenajos gājēju tranzīta kustības virzienos. Par spīti apstrādei, pie noteiktiem laikapstākļiem plātnes virsma tomēr paliek slidena, tādēļ izvietotas arī attiecīgas brīdinājuma zīmes.

E. Vaikulis norāda, ka nevar komentēt plātnes virsmas "uzvedību" vasaras apstākļos, jo SIA "Rīgas meži" darbiniekiem nav pieredzes šādu virsmu kopšanā un apstrādē. Plātnes laukums uzņēmuma apsaimniekošanā nodots tikai kopš pagājušā gada 1. decembra.

Rīgas domes Īpašuma departaments informē, ka, ņemot vērā pulētās betona plātnes konstrukciju un augstvērtīgo apakšzemes apjoma pārseguma siltumizolāciju, plātne gan zemās, gan augstās temperatūrās akumulē apkārtējās vides temperatūru un spēj to uzturēt ilgstoši. Tas izskaidro ledus kārtiņas veidošanos uz plātnes virsmas, kad temperatūra ir zemāka par nulli, sākoties lietum vai veidojoties miglai. Vasarā pēc siltas, saulainas dienas plātnes virsma vakarā vēl ilgi būs silta, un saules tiešā ilgstošā iedarbībā tā var būt arī karsta.

RD Īpašuma departaments norāda, ka par nosacījumiem, pie kādiem šī publiskā ārtelpa var tikt vislabāk izmantota vai arī uz laiku slēgta, lemj tās apsaimniekotājs SIA "Rīgas meži". Tai pašā laikā RD Īpašuma departaments atgādina, ka LNMM pulētā betona laukums ir ērti apejams pa gludi bruģētiem un apgaismotiem Esplanādes parka celiņiem.

Informācija: LETA

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...