Brīvības ielas liepu aleja kā ik pavasari iegūst īpašo augstā dzīvžoga noformējumu

Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas meži” Dārzu un parku daļas arboristi pirmdien uzsākuši ikgadējos liepu vainagu kopšanas darbus Brīvības bulvārī ielas posmā no Elizabetes ielas līdz Raiņa bulvārim.

Vēsturiskā Rīgas pilsētas centrālā liepu aleja Brīvības bulvārī regulāri jākopj, lai to saglabātu nākamajām paaudzēm. Alejā esošie koki (Tilia europaea) tiek veidoti kā četras atsevišķas rindas, formējot vainagu augsta dzīvžoga veidā.

Darbi liepu alejas sakopšanā ieplānoti no 18.marta līdz 25.martam, kad autovadītājiem jābūt uzmanīgiem, pārvietojoties pa trešo joslu, vai jārēķinās ar īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem pa to.

Ik gadu trupes dēļ nākas izņemt dažas liepas, tādēļ vasarā notiek bojāto un tukšo koku vietu aizstādīšana ar dižstādiem, saglabājot kopējo alejas ansambli. Sakoptā aleja atsedz skatu uz Brīvības pieminekli no Brīvības un Elizabetes ielu krustojuma.

Bet laukumā ap Brīvības pieminekli tiks veikta koku vainagu cirpšana ar polardēšanas metodi – mākslīgu, bet kokam veselīgu  vainaga veidošanas paņēmienu ar regulāru zaru apgriešanu vienā un tajā pašā vietā. Liepām veidojas bumbai līdzīgi zara paresninājumi, kas arī bezlapu periodā izskatās dekoratīvi. Griešanas laikā tiek ievērota liela rūpība un precizitāte. Ar līdzīgu paņēmienu veidoti liepu vainagi Ziedoņdārza parkā.

 

Foto – rezultāts pēc liepu kopšanas darbiem pērn

 

 


Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...