Brīvības ielas liepu aleja kā ik pavasari iegūst īpašo augstā dzīvžoga noformējumu

Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas meži” Dārzu un parku daļas arboristi pirmdien uzsākuši ikgadējos liepu vainagu kopšanas darbus Brīvības bulvārī ielas posmā no Elizabetes ielas līdz Raiņa bulvārim.

Vēsturiskā Rīgas pilsētas centrālā liepu aleja Brīvības bulvārī regulāri jākopj, lai to saglabātu nākamajām paaudzēm. Alejā esošie koki (Tilia europaea) tiek veidoti kā četras atsevišķas rindas, formējot vainagu augsta dzīvžoga veidā.

Darbi liepu alejas sakopšanā ieplānoti no 18.marta līdz 25.martam, kad autovadītājiem jābūt uzmanīgiem, pārvietojoties pa trešo joslu, vai jārēķinās ar īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem pa to.

Ik gadu trupes dēļ nākas izņemt dažas liepas, tādēļ vasarā notiek bojāto un tukšo koku vietu aizstādīšana ar dižstādiem, saglabājot kopējo alejas ansambli. Sakoptā aleja atsedz skatu uz Brīvības pieminekli no Brīvības un Elizabetes ielu krustojuma.

Bet laukumā ap Brīvības pieminekli tiks veikta koku vainagu cirpšana ar polardēšanas metodi – mākslīgu, bet kokam veselīgu  vainaga veidošanas paņēmienu ar regulāru zaru apgriešanu vienā un tajā pašā vietā. Liepām veidojas bumbai līdzīgi zara paresninājumi, kas arī bezlapu periodā izskatās dekoratīvi. Griešanas laikā tiek ievērota liela rūpība un precizitāte. Ar līdzīgu paņēmienu veidoti liepu vainagi Ziedoņdārza parkā.

 

Foto – rezultāts pēc liepu kopšanas darbiem pērn

 

 


Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...