Orientēšanās poligons

SIA "Rīgas meži" sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju "Mežaparkā izveidotais orientēšanās poligons palīdzēs šo kultūrvēsturisko zaļo teritoriju iepazīt vēl labāk, kā arī apgūt orientēšanās prasmes.

Distances ir veidotas dažāda garuma un atšķiras pēc sarežģītības. Atkarībā no kontrolpunktu skaita, tās piemērotas gan iesācējiem, gan jau pieredzējušiem orientēšanās profesionāļiem. Lai pastaiga būtu interesantāka, distances laikā ir jāveic uzdevums – pēc kartes noteiktā secībā jāatrod izvietotie kontrolpunkti. Informējam, ka  dodoties vidējā un garajā distancē jārēķinās gan ar Mežaparka pauguraino reljefu, gan ar bioloģisko daudzveidību. Aicinām izvēlēties mežam piemērotu apģērbu un nodrošināties ar līdzekļiem pret odiem un ērcēm! 

Vienīgā trase, kurā nav jāatrod visi kontrolpunkti pēc kārtas un var doties izvēlētajā secībā ir SIA “Rīgas Meži” piedāvātā Mežaparka izzinošā trase. 

Lai orientētos Mežaparkā un atrastu nepieciešamos kontrolpunktus Tev būs nepieciešams:

  1. uzlādēts viedtālrunis ar App store vai Google play  lejupielādētu bezmaksas aplikāciju “Qrenteerings”;

  2. iepriekš izdrukāta vai telefonā lejupielādēta izvēlētā maršruta karte;

  3. noderēs arī kompass.

To, kā lietot “Qrenteerings” aplikāciju, izmantot kompasu, karti un saprast apzīmējumus tajā, vari uzzināt Orientēšanās ABC.


SVARĪGI! Ejot mežā padomā par piemērotu apģērbu un sargies no ērcēm!