Zilo kalnu Ceļa godi 28. oktobrī

Šā gada 28. oktobrī plkst. 11.00 Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūra" aicināja uz Zilo kalnu Ceļa godiem, kas notika pie Dubkalnu ūdenskrātuves netālu no Ogres.
Foto: F64

Ceļa posma pārbūve ir 2. kārta tehniskajam projektam ”Ceļa posma pārbūve un aktīvās atpūtas laukuma sagatavošana “Dubkalna ezera meži” dabas parkā“ Ogres Zilie kalni"". Projekta 2. kārtu realizēja ciešā sadarbībā ar SIA “Rīgas meži”. Rezultātā  ir veikti ceļa posma uzlabojumi 620 metru garumā gar Dubkalnu ūdenskrātuvi, nodrošinot apmeklētāju un braucēju drošību (likvidējot ceļa malu izskalojumus, atvirzot ceļa trasi no ūdenskrātuves un to iztaisnojot), labāku satiksmes organizāciju (nodalot gājēju celiņu ar barjeru, paplašinot ceļa klātni un paredzot stāvvietas ceļa malā), vides aizsardzību (nepieļaujot lietus ūdens tiešu ietecēšanu ūdenskrātuvē no ceļa trases virsmas, mazinot augsnes erozijas iespējas nogāzēs).

 Atklājot ceļa posmu, SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš sacīja: “Šogad esam aktīvāk iesaistījušies Zilo kalnu dabas parka uzlabošanā, un šis ceļa posms ir tikai sākums. Paldies Egilam Helmanim un Indulim Trapiņam, kuri, izveidoja attīstības aģentūru “Zilie kalni”. Ar tās palīdzību dabas parks ir iekopts un skaists.” A. Tauriņš pasniedza arī dāvanas saviem sadarbības partneriem – Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldībām, attīstības aģentūrai “Zilie kalni”, būvniekam SIA “Valkas meliorācija”, projektētājam SIA “A Vide”, kā arī folkloras kopai “Skandinieki”, kura rūpējās par līksmu atklāšanu.

 “Ir redzams, ka katram no klātesošajiem mirdz acis par to, kas ir paveikts, un par to, kas vēl priekšā. Esmu īpaši priecīgs, ka tautsaimniecības, sporta un tūrisma joma Ogres novadā ir drošās rokās. Atkal un atkal pārliecinos, ka Egila Helmaņa iniciatīvas strādā iedzīvotāju labā. Paldies visiem, kas iesaistās apkārtējās vides sakopšanā un uzlabošanā, ” teica Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis.

 Domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis atzina: “Bieži vien vieglākais ceļš ir atbildēt, ka tu kaut ko nevari, piemēram, piesaistīt finansējumu, realizēt kādu projektu. Arī mēs varējām tādā pašā garā strādāt, taču mūsu cilvēciskais faktors bija spēcīgāks un mēs vienojāmies, ka ir jāveido kopīga aģentūra un jāattīsta šī skaistā vieta. Tā bija mana ideja, jā. Bet kas ir ideja bez finansējuma un atbalsta? Paldies Ikšķiles novada pašvaldībai un arī SIA “Rīgas meži”. Kopā mēs varam paveikt vairāk.”

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš savā runā uzsvēra: “Ja nebūtu Egila Helmaņa iniciatīvas veidot Zilo kalnu attīstības aģentūru, dabas parks noteikti nebūtu tik attīstīts kā šobrīd. Šo gadu laikā parkā ir izdarīts daudz. Un man ir prieks, ka šogad ar savu finansējumu mums pievienojās arī SIA “Rīgas meži”, tas nozīmē, ka varēsim izdarīt vēl vairāk.”

 Atklāšanas pasākuma laikā klātesošos priecēja folkloras kopa “Skandinieki”, kuri ieskandināja Zilos kalnus un arī veica rituālus Zilo kalnu izaugsmei un attīstībai, kā arī labākai jaunā ceļa posma kalpošanai.Informācija:

ogre.lvVairāk informācijas: www.ziliekalni.lv

Ieva Kraukle
Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūras "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūra" direktore
Tālr. 29455400

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...