VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku noslēguma koncerts "Mežaparka Lielajā estrādē

Šā gada 28. jūnijā plkst. 17:00 ar vērienīgu koncertu "Mežaparka" Lielajā estrādē vainagojās VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki.

Foto: F64

Koncerta programmu veidoja izcili skaņdarbi, kas iepriekš jau izskanējuši svētkos, kā arī vairākas jaunas dziesmas no visām svētku dalībvalstīm. Tāpat Ziemeļu un Baltijas valstu kopkoris 8 000 dalībnieku sastāvā izpildīja daļas no Karla Orfa (Carl Orff) slavenās kantātes "Carmina Burana", kas bija grandiozākais šī skaņdarba atskaņojums pasaulē.

Svētku noslēguma koncerts vienlaikus bija arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas noslēguma pasākums Latvijā, tādējādi piesaistot Dziesmu svētku tradīcijai gan Latvijas, gan visas Eiropas sabiedrības uzmanību.Par Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkiem

2015. gadā Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku tradīcijai aprit 20 gadi. Šo gadu laikā svētki sarīkoti visās šai tradīcijā iesaistītajās dalībvalstīs. Jubilejas gadā tos kārtējo reizi rīkoja Latvija.Svētkos piedalījās apmēram 8000 dziedātāju no svētku dalībvalstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas un Islandes.

Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku tradīcija iedibināta 1995. gadā ar mērķi pulcēt kopā Baltijas un Ziemeļvalstu amatierkorus, izkopjot Dziesmu un deju svētku tradīcijai raksturīgo kopdziedāšanu un sekmēt Eiropas valstu kultūras apmaiņu.

Svētku idejas autors ir izcilais diriģents Imants Kokars. Pirmie Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki notika Latvijā, Rīgā, kopā pulcējot gandrīz 6000 dziedātāju no Baltijas un Ziemeļvalstīm. Turpmākajos gados svētki organizēti: Visbijā, Zviedrijā (1997), Skienā, Norvēģijā (2000), Klaipēdā, Lietuvā (2002), Tartu, Igaunijā (2008), Reikjavīkā, Islandē (2010) un Helsinkos, Somijā (2012).

2015. gadā notikošos svētkus sagatavoja un rīkoja Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs, sadarbojoties ar Ārlietu ministriju un Latvijas Prezidentūras Eiropas Savienībā Padomē sekretariātu, Iekšlietu ministriju, Valsts policiju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Veselības ministriju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Latvijas pašvaldībām, Latvijas Televīziju un Latvijas Radio, nevalstiskajām organizācijām, kā arī Baltijas un Ziemeļu valstu organizācijām.

Vairāk informācijas: www.nordicbalticchoir.lv


Latvijas meistaru tirgus "Gabaliņš Latvijas"

Lai Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku apmeklētājiem un viesiem izrādītu Latvijas meistaru unikālās prasmes, "Mežaparkā" 28. jūnijā plkst. 10.00-20.00 notika Latvijas meistaru tirgus „Gabaliņš Latvijas”.

Ostas prospektā pie Lielās estrādes savu veikumu un prasmes demonstrēja ap simts amatnieku, mājražotāju, zemnieku un uzņēmēju no Rīgas un Latvijas novadiem. Iepazīt Latvijas amatu tradīcijas varēja gan svētku dalībnieki no Latvijas, Baltijas un Ziemeļvalstīm, gan svētku Noslēguma koncerta apmeklētāji.

Tirgū bija pieejams plašs produktu klāsts – adījumi, audumi, koka izstrādājumi, galda spēles, pinumi, kalumi, metāla izstrādājumi, māla, porcelāna, stikla un ādas izstrādājumi, lina un filca izstrādājumi, bižutērija, pērles, mežģīnes, dabīgie skaistumkopšanas produkti, garšvielas, dabīgās ziepes, tēja, svaigi dārzeņi un medus. Meistaru tirgū “Gabaliņš Latvijas” svētku dalībnieki un viesi varēja iegādāties arī grāmatas, iespieddarbus, žurnālus, pastkartes, ģeogrāfiskās kartes, mūzikas u.c. ierakstus. 


Vairāk informācijas: www.gabalinslatvijas.lv


Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...