VIDEO: “Rīgas Meži” un KNAB novēl jaukus svētkus un atgādina: par kukuli egli nedabūsi!


Rīgas un Pierīgas mežos ir dabas daudzveidība un vērtības, kas reti sastopamas lielu pilsētu un to tuvumā esošajos mežos. Un mēs tās ļoti rūpīgi sargājam! Īpaši pirms Ziemassvētkiem var gadīties, ka “Rīgas Mežos” kāds noskatījis savu svētku eglīti, vēlas to tīši vai netīši, bet nelegāli nocirst, vai pat “sarunāt” ar mežsargu to iegūt pretlikumīgi. Šādos gadījumos kopā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) “Rīgas Meži” ir strikti: “Par kukuli egli nedabūsi!”

KNAB un “Rīgas Meži” ar uzņēmuma elfa Skujiņa palīdzību aicina necirst eglītes uzņēmuma mežos: https://youtu.be/rnGdx575hxo.


Ja uzņēmuma mežinieki pieķēruši zaļās rotas postītāju vai kāds grasās eglīti iegūt par kukuli, tad ar “Rīgas Mežu” darbiniekiem nav vērts pat mēģināt “kaut ko sarunāt” un piedāvāt kukuli par nelegālas svētku rotas iegūšanu – “Rīgas Meži” ir saudzīgi pret dabu, bet neiecietīgi pret korupciju!


“Ja būs mēģinājumi piedāvāt kukuli “Rīgas Mežu” mežiniekiem par iespēju pretlikumīgi nocirst eglīti, tad garantētas neizbēgamas sekas! Mūsu darbinieki ir apmācīti par rīcību gadījumos, kad tiek piedāvāts kukulis. “Rīgas Meži” un KNAB norāda, ka svētku sajūtu ar prettiesiski iegūtu egli nevar radīt,” stāsta “Rīgas Mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.


Lai arī “Rīgas Meži” vairākkārt aicinājuši necirst svētku rotas uzņēmuma teritorijās, pēdējās dienās konstatēti gadījumi, kad kāds netīšu vai arī tīšu prātu to ir darījis.


Vienlaikus “Rīgas Meži” aicina iedzīvotājus doties uz uzņēmuma mežiem atpūsties, baudīt ziemu, slēpot vai celt sniegavīrus! Bet noteikti nedrīkst cirst svētku eglītes, jo tikai teju katrs desmitais koks “Rīgas Mežos” ir egle. Turklāt tās ir speciāli audzētas, stādītas, koptas un sargātas no astoņzobu mizgraužu uzbrukumiem.


“Rīgas Mežu” teritorijas ir vienkārši atrast – tās atrodas galvaspilsētā un apmēram 40 km rādiusā, pamatā – ap Ādažiem, Ķekavu, Mārupi, Ogri, Olaini, Ropažiem un Salaspili. Uzņēmuma aprūpētos mežus var atrast arī www.mdps.rigasmezi.lv.


Par “Rīgas Mežiem”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (385 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.


Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.


“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas Meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

 

2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.


Papildinformācijai: 

Ieva Bērziņa

“Rīgas Mežu”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...