Veselīga dzīvesveida diena Mežaparkā 2013. gada 1. maijā

Šāgada Veselīga dzīvesveida diena, kas notiek jau trešo gadu pēc kārtas, norisinājās ar neredzētu vērienu. Pēc aptuvenām aplēsēm šo pasākumu apmeklēja apmēram 50 000 cilvēku. Kā atzina daži pasākuma dalībnieki, kuri pārstāvēja sporta organizācijas, tik daudz cilvēku „Mežaparkā” viņi redz pirmo reizi.

Foto: I.Zihmanis

Fotogalerija: Veselīga dzīvesveida diena 1. maijā "Mežaparkā"

Pasākums tika atklāts ar rekorda uzstādīšanu - pasaulē lielākā šūtā Latvijas karoga izklāšanu uz „Mežaparka” Lielās estrādes koru sēdvietām. Karoga izmēri ir 45 x 22,5 m, platība – 1012 kvadrātmetru, bet svars – vairāk nekā 80 kg. Ja karogu uzslietu vertikāli, tas būtu astoņštāvu mājas augstumā. No tā varētu sašūt vairāk nekā 900 parastos karogus. Lielais karogs ir SIA „Latvijas tekstils” dāvana Latvijas neatkarības deklarācijas parakstīšanas jubilejā 4. maijā.

Lielu popularitāti Veselīga dzīvesveida dienā baudīja komandu sporta veidi. Kopumā sacensībās basketbolā, volejbolā, florbolā, frisbijā un šķēršļu joslas pārvarēšanā piedalījās vairāk nekā 60 komandas. Sacensības ilga trīs stundas, un pēc to noslēguma labākās komandas balvās saņēma organizatoru sagādātās medaļas un garšīgas un veselīgas balvas no maizes ceptuves „Lāči” un Latvijas Biškopības biedrības.   

Individuālās sporta nodarbības bija ne mazāk populāras. Jau no paša rīta liela rinda izveidojās pie telts, kur piedāvāja nofotografēt auru un čakras. Ne mazāk garas rindas bija pie Pirts pagalmiņa, loka šāvējiem, batuta, zirgu aploka un biedrības „Reāls piedzīvojums” indiāņu aktivitātēm.  

Kopumā 1.maijā „Mežaparkā” bija iespējams iepazīties ar vairāk nekā 40 sportisku aktivitāšu veidiem. Velosporta un rollersporta organizāciju pārstāvji atzina, ka tik daudz apmeklētāju savā ilgajā pasākumu organizēšanas praksē viņi redz pirmoreiz, tāpēc viņiem nācies improvizēt un mainīt sacensību distanču maršrutus. Taču apmeklējumu tas nekādi neietekmēja – Veselīga dzīvesveida dienu apmeklēja tūkstošiem velosipēdistu un skrituļslidotāju.

Uz pasākuma galvenās skatuves „Mežaparka” Lielās estrādes teritorijā visas dienas garumā notika sporta organizāciju paraugdemonstrējumi, deju šovi un mūzikas grupu uzstāšanās. Visvairāk skatītāju ovāciju izpelnījās breikgrupas „The Camelot” uzstāšanās un Latvijas Teikvondo federācijas austrumu cīņas mākslu paraugdemonstrējums populārā korejiešu hita „Gangnam Style” pavadībā. Pasākuma viesi izbrīnīti un aizgrābti vēroja Latvijas Kendo federācijas samuraju zobenu cīņas paraugdemonstrējumus, brazīliešu  cīņas mākslas kapoeiras pārstāvju uzstāšanos, indiešu dejas un „Veselības fabrikas” eksplozīvo deju šovu.

Pasākuma noslēgumā uz galvenās skatuves tika izlozētas balvas dalībniekiem un viesiem – velosipēdi, dāvanu kartes, sporta inventārs un citas dāvanas, kuras bija iespēja saņemt visiem, kuri uz dalībnieku kartītēm bija spējuši savākt noteiktu skaitu zīmodziņu.  

Apkopojot šīs siltās, saulainās dienas iespaidus, var teikt, ka pasākums bija izdevies. Apmierināti bija visi – gan pasākuma organizatori, gan dalībnieki un viesi.

Tiekamies „Mežaparkā” nākamā gada 1. maijā!

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...