Veselīga dzīvesveida diena Mežaparkā 1. maijā

Jau otro gadu Mežaparkā 1. maijā norisinājās Veselīga dzīvesveida diena. Pavērojot apmeklētāju skaitu, gandrīz vai radās iespaids, ka Mežaparkā norisinājies Dziesmu svētkiem pielīdzināms pasākums – tik plaši tas bija apmeklēts. Ar to pierādījies, ka Mežaparks nu kļuvis populārs ne tikai kā dziesmu svētku norises vieta, bet arī kā sporta un aktīvās atpūtas centrs.


Fotogalerija: Veselīga dzīvesveida diena Mežaparkā 1.maijā

Pasākums iesākās ar svinīgo atklāšanu un Ivo Fomina muzikālo sveicienu uz lielās skatuves pļavā blakus estrādei. Tika sveiktas visas 32 komandas, kuras bija pieteikušās Veselīgā dzīvesveida dienas sporta spēļu norisei. Nedaudz vēlāk uz lielās skatuves tika sagaidīta arī no Brīvības pieminekļa startējusī Rīgas Veloparāde. To sveica Rīgas mērs Nils Ušakovs un Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, kuri par godu šai dienai savas ikdienas „parādes formas” bija nomainījuši pret sporta formām.

Jau tika ziņots, ka Veselīga dzīvesveida dienā visas dienas garumā bija iespējams iepazīties ar dažādām sportiskām un veselīgām aktivitātēm, kā arī izmēģināt tās praksē. Pie tam viss bija bezmaksas – gan sporta ekipējuma izmēģināšana, gan profesionālu treneru padomi. Bija gan tradicionāli sporta veidi, piemēram, velosports, volejbols, un strītbols, gan mazāk zināmi – rollerslēpošana, spīdmintons, lakross un interkross. Un iespēja iepazīties ar tādu sporta veidu kā lidošana ar paraplānu. Ja bija vēlēšanās, varēja ieiet pat pārvietojamā pirtī un izbaudīt profesionālu pirtnieku sniegtās procedūras. varēja ieiet, ja bija vēlēšanās. Pasākums bija domāts visiem – gan tiem, kas jau sporto, gan tiem, kas nekad nav sportojuši, bet vēlas to darīt un domā, ar ko iesākt.

Jāsaka, ka pasākums bija godam izdevies. Sevišķu popularitāti baudīja mazā skatuve, uz kuras visas dienas garumā tika piedāvātas fitnesa nodarbības. Stiprā dzimuma pārstāvjiem bija uz ko noskatīties… Un ne tikai noskatīties, bet arī vingrot līdzi, ko daudzi arī darīja – gan jauni, gan veci.

SIA „Sportland” tāpat kā pirms gada sarīkoja jauno sporta tērpu kolekciju modes skati ar sabiedrībā pazīstamu personu piedalīšanos. Šai itin neierastajā ampluā bija manāms Intars Busulis, Markus Riva, grupa „PeR”, grupa „Lady’s Sweet”, TV personības Vita Baļčunaite un Liene Bērziņa, kā arī citi. Nebija iespējams nepamanīt arī „Go Blonde” meitenes vienādos spilgti rozā sporta tērpos.

Veselīga dzīvesveida dienā startēja ne tikai Rīgas velosezona, bet arī āra treniņu kluba „Bauda sportot Mežaparkā!” sezona un gatavošanās lielajam „Nike Riga Run” skrējienam 26. augustā. Treniņi notika četros sporta veidos – skriešanā, skrituļslidošanā, rollerslēpošanā un nūjošanā. Plānots, ka “Bauda sportot Mežaparkā!” treniņi visos četros sporta veidos norisināsies katru otrdienu un ceturtdienu plkst. 19.00.

Veselīga dzīvesveida dienas ietvaros norisinājās arī „Mežaparks nūjo!” sacensības. Bet Mežaparka „in-line” hokeja laukumā notika „Ripo Rīga” sezonas atklāšanas turnīrs un kausa izcīņa. Ja kāds nezina, tad „in-line” hokejs ir hokejs uz skrituļslidām.

Veselīgs dzīvesveids nozīmē ne tikai sportiskas aktivitātes, bet arī pienācīgu uzturu un sekošanu līdzi sava ķermeņa stāvoklim. Tāpēc veselīgā dzīvesveida studija „Fit Fitness” piedāvāja izmērīt tauku saturu organismā, bet “Sporta Laboratorijā” varēja izpildīt veselības testus un veikt fiziskā stāvokļa diagnostiku. Mērījumi tika veikti pirms slodzes un pēc tās, lai iegūtu pēc iespējas plašāku informāciju par norisēm organismā, kad tam nākas drusku pastrādāt. Dažs labs apmeklētājs izteicās, ka šī ir pirmā reize, kad viņam veiktas tik detalizētas pārbaudes, un ka šī ir vērtīga informācija ikvienam aktīvā dzīvesveida piekritējam.

Interesentus konsultēja arī uztura speciālisti. Bez tam tika piedāvāta veselīgu ēdienu degustācija „Ai, kā garšo” kustības ietvaros no lielveikala „Rimi”. Pie lielogu dzērveņu stenda „SuperOga” sastājās rinda, bet biškopju stendā tika iztukšotas visas degustācijai paredzētās medus burciņas.

Ļoti pieprasītas bērnu vidū bija Latvijas uzņēmuma „LGK” piedāvātās piepūšamās atrakcijas un šķēršļu joslas, kuras dažbrīd pilnīgi pazuda zem „izmēģinātāju” daudzskaitlīgā pulka. Pieaugušo vidū lielu atsaucību izpelnījās gan TRX gumijotie trenažieri, gan dažāda veida sporta ekipējuma iemēģināšana, tā ka ekipējuma piedāvātāji brīžiem pat nejaudāja tikt līdzi visiem gribētājiem.

Veselīga dzīvesveida dienas ietvaros bija iespējams izmēģināt arī cigun – senu veselības uzturēšanas un pašregulācijas mākslu. Uzskata, ka tā radusies Ķīnā pirms vairākiem tūkstošiem gadu. Latvijā cigun atzīts par medicīnas tehnoloģiju. To Mežaparkā pastāstīja Dr. Igors Kudrjavcevs, cigun meistars, Rīgas Stradiņa universitātes Integratīvās medicīnas laboratorijas vadītājs. Nodarboties ar cigun var uzsākt ikviens – tam nav vajadzīgi ne milzīgi ilgi treniņi, ne „īpaša iesvētīšana”. Arī vingrinājumi no ārpuses liekas gana vienkārši un viegli izpildāmi, taču mēģināt apgūt cigun „uz savu galvu” bez pieredzējuša skolotāja virsvadības gan nebūtu ieteicams.

Tas ne tuvu nebija viss, ko varēja redzēt un iemēģināt Veselīga dzīvesveida dienā Mežaparkā. Pasākumu vadīja bijušais biatlonists un fitnesa treneris Jēkabs Nākums, bet muzikāli uzstājās Ivo Fomins. Katrā ziņā lielā apmeklētāju skaita dēļ 1. maijā ar velosipēdu pabraukt pa Mežaparku bija ļoti grūti.

Ja Veselīga dzīvesveida dienā nav iznācis pabūt vai nav paspēts visu izmēģināt, gaidiet nākamo gadu, bet vēl labāk – nāciet uz Mežaparku atpūsties, sportot un aktīvi pavadīt laiku. Veselā miesā vesels gars, un uzturēt veselību vienmēr ir vērts!


Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...