Veselības diena Mežaparkā 1. maijā

Svētdien, 1. maijā, kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks”, plkst. 12.00-7.00 notika Veselības dienas pasākumi. Uz skatuves blakus Lielajai estrādei notika dažādas prezentācijas, koncerti un  paraugdemonstrējumi. Profesionāļi un treneri dalījās pieredzē par aktīvu atpūtu un sportu. Pasākuma gaitā portāls „ziedot.lv” organizēja arī sporta inventāra maiņas un ziedošanas akciju.  

Pasākums sākās ar grupas „Double Faced Eels” uzstāšanos. Pēc tās Latvijas Veselības un Fitnesa asociācija turpat uz skatuves prezentēja Les Mills™ BODYPUMPR, BODYBALANCE™, BODYCOMBATR un BODY-ATTACKR nodarbības. Lielu apmeklētāju uzmanību piesaistīja „Nike Riga Run 2011” sarūpētā „Nike” skriešanas apģērbu un apavu jaunākās kolekcijas skate ar sabiedrībā pazīstamu modeļu piedalīšanos. Intars Rešetins, Zanda Zariņa, Gunta Baško, Artūrs Strēlnieks, Sergejs Naumovs un Viktors Ignatjevs rādīja elegantu iešanas prasmi, Elīna Doļģe un Iveta Feldmane – profesionālu modeļu kustības un komunikāciju ar publiku, Yana Kay – pastaigu ar savu Jorkšīras terjeru, Markus Riva un Liene Šomase – sportisku skrējienu, bet publika visskaļāk uzgavilēja Katrīnai Tatarinovai, kas pamazām atbrīvojās no vējjakas, paliekot miniatūrā skriešanas topiņā.


Gan tērpus demonstrēja, gan klātesošajiem izstāstīja par visas vasaras garumā plānotajiem bezmaksas treniņiem vairāki „Bauda sportot Mežaparkā” profesionālie treneri – Ralfs Upmanis, Inese Nagle, Arnis Ozoliņš, Evita Krievāne un Kristaps Lībietis. Pēc modes skates un treniņu prezentācijām notika kopīgi iesildīšanās un pirmie oficiālie skriešanas, skrituļslidošanas, nūjošanas un rollerslēpošanas treniņi, kopīga fotografēšanās Lielajā estrādē un video klipu filmēšana Mežaparka trasēs. Vēlāk turpat uz skatuves visi klātesošie tika iepazīstināti ar projektu „Rīgas Velonedēļa” un varēja vērot kluba „Karters” velotriāla paraugdemonstrējumus.
Īpašā teltī, kas bija nosaukta par „Veselības akadēmiju”, notika lekcijas par sportu un veselīgu dzīvesveidu – kā atbrīvoties no sāpēm, pirts gudrībām un to, ko cilvēkam nozīmē ūdens. Informāciju par šīm tēmām sniedza „Lācīša skola”, Latvijas Pirts savienība un citi zinoši speciālisti. Latvijas Tautas sporta asociācija turpināja popularizēt nūjošanu – treniņu veidu, ko izdomāja somu distanču slēpotāji, lai varētu trenēties arī vasarā. 30 minūšu gara lekcija un paraugdemonstrējumi parādīja, ka nūjošana ir aizraujošs un pavisam nopietns treniņš.
Notika arī praktiskas sporta aktivitātes, kurās bija iespēja piedalīties ikvienam interesentam. Mežaparka Zaļajā teātrī kopā ar Latvijas labākajiem fitnesa klubiem notika „Vasaras Fitnesa revolūcija”. Tā bija iespēja vienoties kopīgās aktivitātēs ar aizrautīgiem treneriem un uzmundrinošu mūziku. Nodarbības vadīja arī treneris no Zviedrijas Maikls Stīnhouvers (Michael Steenhouwer).Pa to laiku Mežaparkā risinājās arī pasākumi Rīgas Velonedēļas ietvaros. Pie Zaļā teātra finišēja „Velosezonas  atklāšanas brauciens” no Doma laukuma uz Mežaparku, ko organizēja Rīgas Domes Satiksmes Departaments. Bija arī velosprinta sacensības aiz Lielās estrādes, veloruļļu cīņas, kā arī velotriāla paraugdemonstrējumi. Velosipēdu veikals „Trek” organizēja izmēģinājuma braucienus un sniedza atbildes uz jautājumiem par velosipēdiem, to vadīšanu un kopšanu.

Pie kafejnīcas „Meža puķe” projekta „Ripo Rīga” ietvaros ikviens varēja redzēt, kas ir in-line hokejs jeb hokejs uz skrituļslidām. Bija iespēja iepazīties ar in-line hokeja ekipējumu, dažādi paraugdemonstrējumi un sportiskas aktivitātes, kurās varēja piedalīties arī klātesošie. Bet netālu smilšu volejbola laukumā bija iespēja mācīties no „Ielu sports” komandām vai arī mēroties spēkiem ar tām.
Netika aizmirsti arī ieteikumi, kā pareizi pildīt vingrojumus un attīstīt noteiktas fiziskās īpašības, kā arī ātrie testi veselības, darbaspēju un fizisko īpašību noteikšanai. Bija arī dažādas aktivitātes bērniem un informācija par sporta klubiem un sporta veidiem. Kā zināms, veselā miesā mīt vesels gars, un saglabāt veselību ir vieglāk un lētāk nekā to atjaunot!

 


Citi raksti

Skatīt visus

Sarunu festivāla LAMPA plakāts

18.06.2024.

RĪGAS MEŽI sarunu festivālā LAMPA aicina uz diskusiju “Vai var pārdot svaigu gaisu?”

“Koksne mežā nav vienīgā vērtība! Atbildīgs meža apsaimniekotājs plāno un uztur arī citas dabas vērtības, no kurām ir vai nākotnē būs iespējams nopelnīt,” tā apgalvo SIA “Rīgas meži” valdes...

Bērna zīmējums

17.06.2024.

RĪGAS MEŽI sadarbībā ar Ziedoņa muzeju izsludina Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursu

SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar Ziedoņa muzeju aicina bērnus piedalīties Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursā. Tajā jo īpaši tiek aicināti piedalīties Rīgas dažādu apkaimju un biedrību...

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...