Vasaras sezonas atklāšanas svētki „Neparastais Mežaparks” 04.05.2015.

Šā gada 4. maijā no plkst. 12.00 līdz 17.00 kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” norisinājās līdz šim nebijis pasākums „Neparastais Mežaparks”, kura laikā Rīgas lielākajā un zaļākajā parkā ar aizraujošām aktivitātēm tika atklāta vasaras sezona. Pasākuma apmeklētāju skaits pārsniedza 60 tūkstošus cilvēku.

Foto: E. Zēģele

Lai iepazīstinātu Rīgas pilsētas iedzīvotājus un viesus ar atpūtas un izklaides iespējām kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks”, parka apsaimniekotājs SIA „Rīgas meži” sadarbībā ar parka nomniekiem un citiem entuziastiem 2015. gada 4. maijā organizēja vasaras sezonas atklāšanas pasākumu „Neparastais Mežaparks”. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja interesanti un aizraujoši pavadīt 4. maija svētku dienu, piedaloties dažādās aktivitātēs un baudot dzīvās mūzikas un deju priekšnesumus.

Fotogalerija: "Neparastais Mežaparks" atklāj vasaras sezonu, 04.05.2015.


Pasākuma programma

"Neparastā Mežaparka" aktivitāšu PLĀNS

Par šīs dienas īpašo pārsteigumu kļuva trīsdimensiju zīmējums uz asfalta. Pirmais 3D zīmējums uz asfalta Latvijā pagājušajā gadā tapa „Mežaparkā” un izpelnījās vairāku tūkstošu parka apmeklētāju simpātijas. Trīsdimensiju grafiti un zīmējumi uz asfalta ir populāri visā pasaulē. Ja uz šādu zīmējumu skatās no noteikta punkta, tad zīmējums rada realitātes ilūziju un attēlotais šķiet „dzīvs”.

 Visas dienas garumā uz skatuves pie Lielās estrādes 7. vārtiem norisinājās dzīvās mūzikas un deju priekšnesumi. Tos sniedza Latvijas Sporta U-šu Federācijas audzēkņi, biedrības „Reāls Piedzīvojums”, Eksotisko deju studijas „Alegria” un Deju Studijas „Dreamteam” pārstāvji, Rīgas Bērnu un jauniešu centra  „Daugmale”, BJC „Bolderāja” un BJC „Laimīte” audzēkņi, kā arī Bauskas Bērnu un jauniešu centra audzēkņi. Ar Brazīlijas cīņas mākslas – capoeira - paraugdemonstrējumu uzstājās „Mojuba Capoeira Riga” pārstāvji. Ziemeļu rajona skolu audzēkņi pārsteidza skatītājus ar „Neparasto modes skati”, kuras laikā tika demonstrēti tērpi, kas veidoti no otrreiz pārstrādātiem materiāliem. Oriģinālākie tērpi saņēma pārsteiguma balvas no SIA „Rīgas meži” un AS „Latvijas Maiznieks”. Ar vasarīgu koncertprogrammu uz skatuves uzstājās Kaspars Markševics un grupa „Rock n Berries”.

 Rīgas domes Labklājības departaments ar saukli „Uz veselību!” aicināja piedalīties un izmēģināt spēkus ģimeniskās atrakcijās, kuru laikā ģimenes kopīgi varēja veidot gan dažādas figūras – „kosa” kubus, gan izspēlēt vides spēli un pārbaudīt, kurš ir ģimenes erudītākais „spēlētājs” veselības veicināšanas tēmās.   Turpat darbojās arī veselīga uztura „oāze”, kurā ik pēc pusstundas uztura speciāliste izstāstīja un parādīja, kā pagatavojamas veselīgas un garšīgas maltītes visai ģimenei. Jaunie burkāni, spināti, biezpiens, diedzēti zaļumi un vēl daudzi citi veselīgi produkti tika izmantoti prezentācijā „Vesels ēdis!”, lai ikviens varētu smelties noderīgas un interesantas idejas veselīgām ēdienreizēm savā ikdienā.

  Rīgas Lastādijas Internātpamatskolas deju kolektīvs horeogrāfes Marijas Zenčenkovas vadībā priecēja pasākuma viesus ar neparastu moderno deju uzvedumu "Manā pasaulē". Turpat apmeklētājiem bija iespēja piedalīties SIA „Troja” vides spēlēs, kā arī biedrības „Reāls Piedzīvojums" pirātu aktivitātēs. AS „Latvijas Maiznieks” radošajā darbnīcā bērniem bija iespēja krāsot, cept un rotāt bulciņas, kā arī veidot medaļas. Liepājas cirka „BezTemata” vadībā ikviens varēja izmēģināt savus spēkus dažādos cirka trikos. Latvijas Sporta U-šu Federācijas teltī bija iespējams iepazīties ar ķīniešu rotaļām. Savukārt SIA „Ufogolf” piedāvāja iespēju iemēģināt roku Latvijā līdz šim neapgūtā un plašākai sabiedrībai nepazīstamā sporta veidā – disku golfā.

  Interesentiem bija iespēja piedalīties nūjošanas pārgājienā „Nūjo vesels "Mežaparka" mežā”. Savukārt Zaļajā teātrī varēja vērot laikmetīgās mākslas šovus, kurus organizēja deju grupa „The Others”. Bērnu rotaļu pilsētiņā pasakas bērniem latviešu un krievu valodā lasīja dzejnieks Mikus Straume un Rīgas Krievu drāmas teātra aktieris Maksims Busels.

 Lielās estrādes telpās gidu pavadībā bija iespējams apmeklēt izglītojošu mežsaimniecības un kokrūpniecības nozares izstādi „Iepazīsties – koks!”. Savukārt parka teritorijā pirmo reizi publiskai apskatei bija pieejama ekspozīcija „Mežaparks – Rīgas zaļā sirds”, kura veltīta kultūras un atpūtas parka „Mežaparks” 115 gadu jubilejai, kas tiks svinēta nākamgad.

  „Mežaparka” nomnieki un kafejnīcas šajā dienā lutināja apmeklētājus ar īpašiem piedāvājumiem un ēdieniem. Parka teritorijā darbojās piepūšamās atrakcijas bērniem. Bet Lielās estrādes nožogotajā teritorijā blakus 1. vārtiem bija iespējams apmeklēt „Mežaparka” bišu dravu un iepazīties ar biškopja darbu.

         

  

Informāciju sagatavoja: Inese Lozjuka, SIA „Rīgas meži” kultūras projektu vadītāja, [email protected]Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...