Vasaras sezonas atklāšanas pasākums „Neparastais Mežaparks” 4. maijā

Šā gada 4. maijā kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” norisinājās pasākums „Neparastais Mežaparks”, kura laikā ar aizraujošām aktivitātēm tika atklāta vasaras sezona Rīgas lielākajā un zaļākajā parkā. Pasākumu organizēja „Mežaparka” apsaimniekotājs SIA „Rīgas meži” sadarbībā ar parka nomniekiem un citiem entuziastiem, kuru ikdiena ir cieši saistīta ar „Mežaparku”.Fotogalerija: Vasaras sezonas atklāšanas pasākums "Neparastais Mežaparks", 04.05.2016.

               Lai iepazīstinātu Rīgas pilsētas iedzīvotājus un viesus ar atpūtas un izklaides iespējām kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks”, parka apsaimniekotājs SIA „Rīgas meži” sadarbībā ar parka nomniekiem un citiem entuziastiem šā gada 4. maijā organizēja vasaras sezonas atklāšanas pasākumu „Neparastais Mežaparks”. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja interesanti un aizraujoši pavadīt 4. maija svētku dienu.

               Pasākumu apmeklēja ap 50 000 cilvēku. Visas dienas garumā visā "Mežaparkā" norisinājās dažādas aktivitātes, kas izpelnījās patiesu parka apmeklētāju sajūsmu un atsaucību.

               Par šīs dienas īpašo pārsteigumu kļuva planetārijs, kurā varēja vērot un izzināt plašo zvaigžņoto debesu pasauli. Turpat blakus atradās pilotu un kosmonautu trenažieris “ORBITRON”, kas ļāva izjust bezsvara stāvokli un paaugstinātu gravitācijas slodzi.

               Laukumā pie Jaunlaulāto kalniņa varēja nofotografēties pie “Mežaparka” trīsdimensiju zīmējumiem. 3D grafiti un zīmējumi uz asfalta ir populāri visā pasaulē. Ja uz šādu zīmējumu skatās no noteikta punkta, tad tas rada telpiskas realitātes ilūziju un attēlotais šķiet „dzīvs”.

               Bērnu rotaļu pilsētiņā ik pēc stundas, sākot no plkst. 13.00, pasakas bērniem latviešu un krievu valodā lasīja Latvijas Nacionālā teātra aktieris Jānis Vimba un M. Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris Maksims Busels. SIA “PoniCikls” priecēja bērnus ar izjādēm ar ponicikliem, savukārt SIA “Kaskāde” piedāvāja bērniem iespēju zīmēt ar krītiņiem uz asfalta.  Turpat netālu, „Mežaparka” Zaļajā teātrī, varēja iepazīties ar latviešu velodarinājumiem un izmēģināt dažādus braucamrīkus – “Speed up Bike”, “Dip Dap”, “Hopp” un “Spārīte” velosipēdus.

               Piedzīvojumu parkā „Mežakaķis” visas dienas garumā darbojās atlaides ģimenēm - pērkot vienu pieaugušā biļeti, bērna (līdz 17 gadu vecumam ieskaitot) biļeti varēja saņemt par brīvu.

               Pasākumu pļavā pie Lielās estrādes 7. vārtiem apmeklētājiem bija iespēja piedalīties radošās apvienības “Pasaku nams” atrakcijās un biedrības „REĀLS PIEDZĪVOJUMS” aktivitātēs. AS „Latvijas Maiznieks” radošajā darbnīcā bērniem bija iespēja krāsot, cept un rotāt bulciņas, kā arī veidot medaļas - mazajiem "Mežaparka" apmeklētājiem tā izrādījās īsteni aizraujoša rotaļa.

               Turpat interesenti varēja iepazīties ar “smovey” riņķiem – unikālu fitnesa, terapijas un veselību veicinošo ierīci no Austrijas. SIA „UFOGOLF” piedāvāja iespēju iemēģināt roku disku golfā. Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmu "Veselības sporta speciālists" un “Uzturs” studenti un absolventi aicināja piedalīties sportiski radošās aktivitātēs un izturības treniņos, bet jaunās māmiņas varēja piedalīties “MomyFit” nodarbībās.

               Krustojumā pie restorāna “Elizabete” norisinājās bērnu radošās spēles un darbnīcas. Turpat varēja vērot arī milzu ziepju burbuļu veidošanas priekšnesumus, kas klātesošajos arvien izsauca milzīgu sajūsmu.

               “Mežaparka” Lielās estrādes telpās gidu pavadībā bija iespējams apmeklēt izglītojošu Latvijas mežsaimniecības un kokrūpniecības nozares izstādi „Iepazīsties – koks!”, apskatot to no koku stādīšanas līdz pat koksnes rūpnieciskajai pārstrādei – „no sēklas līdz dēlim”. Turpat netālu, Lielās estrādes nožogotajā teritorijā, interesenti varēja apmeklēt „Mežaparka” bišu dravu “Baltu Drava” un iepazīties ar biškopja darbu.

               „Mežaparka” nomnieki un kafejnīcas šajā dienā lutināja apmeklētājus ar īpašiem piedāvājumiem un ēdieniem. Kafejnīcā “Pie Lilijas” Ķīšezera krastā notika čebureku degustācija. Kafejnīca “Summertime” blakus “Mežaparka” galvenajai ieejai piedāvāja apmeklētājiem nogaršot beļģu vafeles. Pērkot divus saldējumus vasaras kafejnīcā Bērnu rotaļu pilsētiņā, trešo saldējumu apmeklētāji saņēma par brīvu. Savukārt restorāna “Daba Mamma” apmeklētāji, sākot no plkst. 15.00, varēja baudīt dzīvās mūzikas priekšnesumus. “Belwoods” enerģijas bāriņš “Mežaparka” galvenās alejas sākumā par īpašu cenu piedāvāja speciāli šim pasākumam izdomātu smūtiju “Zaļais Mežaparks”.

               Parka teritorijā darbojās minigolfa laukums un zemnieku labumu tirdziņš. Visas dienas garumā pasākuma apmeklētājus priecēja un par svētku atmosfēru rūpējās leijerkastnieku duets, kuru bija iespējams satikt parka galvenajās alejās.

         

 

Informāciju sagatavoja:

Inese Vikļuka, SIA „Rīgas meži” kultūras projektu vadītāja, [email protected]

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...