Uzņēmums “Rīgas Meži” jauniešiem piedāvā 136 darba vietas

Pirmo gadu pašvaldības uzņēmums “Rīgas Meži” piedalās Nodarbinātības Valsts aģentūras izsludinātajā skolēnu un jauniešu nodarbinātības programmā, vasarā piedāvājot apmaksātu darbu 136 jauniešiem.

Jūnijā, jūlijā un augustā jaunieši vecumā no 15 līdz 19 gadiem strādās Rīgas dārzos un parkos, kā arī Rīgas un Tīreļu mežniecībās. Jaunieši sākuši darbu Pārdaugavas skvēru brigādē, Uzvaras, Arkādijas, Ziemeļblāzmas, Pļavnieku un Nordeķu parkā, kā arī Kanālmalas apstādījumos, Vecrīgā, Ziedoņdārzā, Esplanādē, Lielajos un Jēkaba kapos, Grīziņkalnā un Dzegužkalnā.

“Es tikai ierādu darbus un palīdzu atšķirt dekoratīvos augus no nezālēm,” stāsta Dagnija Kornhubere, Arkādijas parka un Māras dīķa apstādījumu dārzniece. “Vasara dārzos un parkos ir karstākais laiks. Ja nāk talkā bērni, mēs varam kādu brīdi paņemt atelpu vai pat aiziet atvaļinājumā. Vairāki bērni te strādā jau gadiem, daži no tiem ir mūsu darbinieku bērni. Viņi ir zinošāki un motivētāki strādāt parkos, jo tā ir viņu vecāku sirdslieta.”

Jauniešu darba diena sākas pulksten 08:00, dienas vidū tie pusdieno dārznieku namiņā un darbu beidz pulksten 16:00. Nora, kas jau ceturto vasaru strādā Pārdaugavas parkos, priecājas par iespēju nopelnīt pirmo naudu, iegūt darba pieredzi un strādāt atbildīgi: “Parka dārzniece Dagnija pret mums izturas kā pieaugušiem cilvēkiem, ierāda darbus un uzticas, ka visu paveiksim labi, bez papildu uzraudzības. Kopš  strādāju parkos, es vairāk novērtēju dārznieku veikumu, gādāju par apstādījumu skaitumu, kā arī rūpējos par tīrību un kārtību parkā. Aicinu parka apmeklētājus darīt to pašu!”

Dārzos un parkos prakses laikā jaunieši rūpējas par puķu dobēm un krūmiem, ravējot un savācot noziedējušos ziedus, kritušos zarus. Tāpat viņi laista stādījumus, attīra celiņus no apauguma un slauka tos. Savukārt mežā jaunieši labo laipas un tiltiņus un sakopj meža takas no lapām, zariem un kritalām.

Patlaban karstajā laikā Rīgas dārzos un parkos darbs tiek organizēts pēc tā dēvētā “Vidusjūras dzīves stila”, strādājot agrās rīta un vēlākās vakara stundās, ļaujoties garākai atelpai pusdienu laikā, kad ir vislielākā svelme.

 


 

Elizabete Ronija Dreimane

Rīgas Meži sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: +371 26692119

E-pasts: [email protected]

www.rigasmezi.lv

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...