Unikāls zīmols, pirmā Putnu būrīšu taka un Amatu māja – RĪGAS MEŽU Vides izglītības centrs pārtop jaunā kvalitātē

Līdz ar SIA “Rīgas meži” Vides izglītības centra un programmas jaunā nosaukuma un unikālā zīmola publiskošanu, ar izzinošu pastaigu pa Pierīgas mežos pirmo Putnu būrīšu taku, kā arī ar jaunās Amatu mājas atklāšanu, SIA “Rīgas meži” iepazīstinās ar Vides izglītības jaunumiem un tālāko attīstību (līdzšinējais Vides izglītības centrs un programma “Zaļā klase”).

Mediju pārstāvji aicināti uz pasākumu, kas notiks ceturtdien, 2023.gada 11.maijā, plkst. 11.00 – 13.00, uzņēmuma Vides izglītības centrā, Tīnūžu pagastā, Ogres pievārtē: ŠEIT. Pasākuma laikā paredzēta filmēšana un fotografēšana. 

Vides izglītības centra un programmas jaunais nosaukums ir “EkVidO”! Vēlējāmies, lai nosaukums ir precīzs, uzrunājošs un atmiņā paliekošs. Tādēļ tajā ietverti lakoniski vārdi, kas raksturo “Rīgas mežu” vides izglītības un uzņēmuma filozofiju – EKOLOĢIJA, VIDE, GAISS. Zīmola unikalitāte ir tajā, ka tas ir pašu radīts un iesniegts Patentu valdē reģistrācijai. Tādējādi nodrošināta preču zīmes intelektuālā aizsardzība un vienreizīgums. Tāpat zīmols veidots atbilstoši pērn atjaunotajai uzņēmuma Zīmola stila grāmatai. 

Tāpat pasākuma laikā tiks atklāta “EkVidO” jaunā Amatu māju. Tajā plašāka sabiedrība un ikviens interesents varēs vēl visaptverošāk iepazīt Rīgas un Pierīgas mežu, kā arī galvaspilsētas parku vērtības u.c., īpašo pieeju to kopšanai un attīstībai, lai nodrošinātu uzņēmuma dārgumu saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Vienlaikus Amatu mājā atklās vides zīmējumu izstādi “Koku stāsti”, kas ļaus ielūkoties “EkVidO” un tās bagātībās jauno mākslinieku acīm. Proti, izstāde tapusi kopā ar vienu no Vides izglītības centra tuvākajiem kaimiņiem un sadarbības partneriem – Ogres Mūzikas un mākslas skolu. Pērn Vides izglītības centrā norisinājās skolas audzēkņu radošais plenērs. Tā laikā Vides izglītības centra teritorijā tapa dabas zīmējumi, kas turpmāk rotās Amatu mājas izstāžu telpas. Plānots, ka dažādi radošie plenēri kļūs par Vides izglītības centra tradīciju, nodrošinot iespēju jauniem māksliniekiem iepazīt dabu, īstenot savas radošās ieceres un izstādīt darbus “EkVidO” telpās.

Tāpat pasākuma laikā, dodoties kopīgā pastaigā, tiks atklāta “Rīgas mežu” pirmā Putnu būrīšu taka – vienīgā Pierīgas mežos. Tā tapusi sadarbībā  ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību. Pirmie “EkVidO” apmeklētāji, tāpat kā vēlāk ikviens interesents, varēs uzzināt par “EkVidO2” teritorijā mītošajiem putniem un to dzīvesvietām. Apzināts, ka Vides izglītības centrā atrodas 28 putnu mājokļi. Putnu būrīšu takas atklāšana būs īpaši aizraujoša, jo tās laikā ornitologi izvietos atlikušos piecus būrīšus, turklāt viens no tiem būs eksperimentāls baltās cielavas/melnā erickiņa divkameru būrītis.

“Rīgas mežu” Vides izglītības centrs un programma “EkVidO” piedāvā iepazīt un izzināt dabu aizraujošā veidā visu vecumu interesentiem. Programmas ietvaros tiek piedāvātas dažādas mācību ekskursijas mežā, izzinošas pastaigas Rīgas nozīmīgākajos dārzos un parkos, talkas, kā arī citas izglītojošas aktivitātes. Pērn Vides izglītības programmas rīkotajās aktivitātēs piedalījās vairāk nekā 5000 cilvēku.

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par 385 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno Vides izglītības programmu “EkVidO” (“Zaļā klase”).

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu, kā arī pirmo reizi sagatavoja Ilgtspējas pārskatu. 

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību.

Papildinformācijai

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”, Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857, [email protected]

www.rigasmezi.lv

Rīgas meži | Facebook

Zaļā klase | Facebook

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...