Trešā RĪGAS MEŽU Pavasara putnu būrīšu talka notiks svētdien, Juglas mežā

Svētdien, 2023.gada 5.martā, plkst. 12.00 Juglas mežā notiks jau trešā šīs sezonas “Rīgas mežu” Pavasara putnu būrīšu izgatavošanas un uzstādīšanas talka. Šādi uzņēmuma Vides izglītības programma turpina savas pavasara aktivitātes, šoreiz – sadarbībā ar Juglas Attīstības biedrību un Latvijas Neredzīgo biedrību.

Pasākuma laikā “Rīgas mežu” Vides izglītības programmas speciālisti pastāstīs un parādīs, kas jāņem vērā, kopjot jau esošās, kā arī izgatavojot un uzstādot jaunas putnu mājas, lai putni tajās var ērti iekļūt, droši justies un rūpēties par pēcnācējiem.

Pasākuma vieta Juglas mežā: https://ej.uz/2tud. Uz pasākumu aicināti plašsaziņas līdzekļu pārstāvji! Pasākuma laikā paredzēta filmēšana un fotografēšana.

Juglas mežā pērn norisinājās meža ainaviskās kopšanas darbi. Tādēļ šī ir lieliska iespēja parūpēties par mazajiem dobumpērētajiem putniem un izlikt mežā jaunas putnu mājiņas tieši izkoptajā un atjaunotajā mežā. 


Kā atzīst Juglas attīstības biedrības vadītāja Ilze Neimane, šādiem pasākumiem ir svarīga loma apkaimes dzīvē: “Jau otro gadu piedalāmies šajā talkā. Tā ir iespēja ne tikai satikties, bet arī kopā ar ģimeni uzzināt par norisēm mežā. Šoreiz arī aicinājām pievienoties talkai Latvijas Neredzīgo biedrības biedrus un citus aktīvos Juglas iedzīvotājus”.


Pavasarī daudzi cilvēki vēlas sev pie mājas vai dārzā izlikt putnu būrīti. Būrīšiem, tāpat kā ikvienam mājoklim, nepieciešama regulāra tīrīšana. Netīrītā būrī putni nevar vīt jaunu ligzdu; tur var intensīvi sākt vairoties kaitēkļi. Putnu būrīšu tīrīšana nodrošina to ilgtspēju – regulāri tīrot un kopjot, putnu mājas kalpo vismaz piecus gadus.


Lai nodrošinātu putniem ligzdošanas vietas un novērstu kaitēkļu vairošanos, “Rīgas meži” uzņēmuma apsaimniekotajās teritorijās ik gadu tīra un labo esošos būrīšus, kā arī uzstāda jaunus. Turklāt būrīši top no uzņēmuma mežos augušajiem kokiem un sagataves veido “Rīgas mežu” speciālisti. 

Jau otro gadu pēc kārtas putnu būrīšu sakopšanas talkās uzņēmums “Rīgas meži” aktīvi iesaista sabiedrību, it īpaši – īpaši apkaimju iedzīvotājus un skolēnus.


Pirmā talka šogad notika 22.februārī, pirmo reizi Rīgas 5.pamatskolā – attīstības centrā, Šmerļa pusē. Triju speciālās izglītības programmas klašu skolēni piedalījās “Rīgas mežu” Vides izglītības programmas praktiskajā nodarbībā, sagatavojot būrīšus jaunajai sezonai mazajiem dobumperētājiem, kurus izlika skolas apkārtnē esošajā un “Rīgas mežu” apsaimniekotajā Šmerļa mežā.


Otrais pasākums notika 2.martā Valdemāra pamatskolā, Jumpravā, kur speciālās izglītības programmas skolēni izgatavoja ap 50 jauno putnu mājiņu. “Rīgas mežu” viesošanās pavasarī šajā skolā jau kļuvusi par tradīciju. Valdemāra pamatskolas dizaina un tehnoloģiju pasniedzējs Armands Zariņš atzina, ka bērni ar prieku gaidīja Vides izglītības programmas pārstāvju ierašanos: “Bērniem, jo īpaši speciālās izglītības programmas skolēniem, ir ļoti svarīgi iegūt praktiskās iemaņas, darbojoties ar dažādiem darba rīkiem. Visiem kopā rūpējoties par savas skolas apkārtnē dzīvojošajiem putniem un meistarojot putniem namiņus palīdz attīstīt arī bērna sociālās prasmes”.


Nākamās “Rīgas mežu” Pavasara putnu būrīšu talkas plānotas vēl vairākās uzņēmuma apsaimniekotajās teritorijās. Piemēram, 19.martā, V.Kudojara parkā, Dārziņu apkaimē, 26.martā, kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks”, pēc tam Lucavsalā.

“Rīgas Meži” aicina rūpēties par pašu izliktajiem putnu būrīšiem, regulāri tos tīrīt un salabot!

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (378 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai. 

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”. 

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.


2021.gada septembrī “Rīgas meži" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”. 

2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.


Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

Rīgas meži | Facebook 

Zaļā klase | Facebook

Citi raksti

Skatīt visus

09.07.2024.

"RĪGAS MEŽI" uzsāk mežizstrādi Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, meža masīvā starp Skuķīšiem un Sauleskalnu

2024. gada jūlijā SIA “Rīgas meži” sāk ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un mežizstrādi meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, meža masīvā starp Skuķīšiem un...

Vairāki cilvēki stāv mežā pie karoga
Galerija

02.07.2024.

“RĪGAS MEŽI” aicina iedzīvotājus paust viedokli par plānoto mežizstrādi Mežāru mežā pie Imantas

SIA “Rīgas meži” aicina apkaimju biedrības un iedzīvotājus paust argumentētus viedokļus un priekšlikumus par plānoto mežizstrādi Mežāru mežā pie Imantas  (teritorijā starp Kurzemes prospektu,...

Galerija

25.06.2024.

“RĪGAS MEŽI” iepazīstinās apkaimju biedrības un iedzīvotājus ar plānoto mežizstrādi Mežāru mežā

Pirmdien, 1.jūlijā plkst. 17.00, SIA “Rīgas meži” iepazīstinās ar šogad plānoto mežizstrādi uzņēmuma apsaimniekotajā Mežāru mežā (teritorijā starp Kurzemes prospektu, elektrolīniju un Kleistu...