Svētdien “Mežaparkā” notiks piektā RĪGAS MEŽU Pavasara putnu būrīšu talka

Svētdien, 2023.gada 26.martā, plkst. 11.00 kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks” notiks Pavasara putnu būrīšu izgatavošanas un uzstādīšanas talka. Šādi tiek turpinātas “Rīgas mežu” Vides izglītības programmas pavasara aktivitātes.

Šoreiz talka tiek rīkota sadarbībā ar Mežaparka Attīstības biedrību un citiem aktīviem apkaimes iedzīvotājiem. Pasākums notiks “Rīgas mežu” daļas “Dārzi un parki” apsaimniekotajā kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks” (norises vieta: https://ej.uz/3ufh). Talkas laikā paredzēta filmēšana un fotografēšana.

Pasākumā “Rīgas meži” Vides izglītības programmas speciālisti pastāstīs un parādīs, kas jāņem vērā, pirms ligzdošanas sezona gan apkopjot esošos būrīšus, gan jo īpaši – izgatavojot un uzstādot jaunas putnu mājas, lai lidotāji tajās var ērti iekļūt, droši justies un pienācīgi rūpēties par pēcnācējiem.


Mežaparka Attīstības biedrība jau otro gadu iesaistās “Rīgas mežu” organizētajā Pavasara putnu būrīšu talkā. Tās valdes priekšsēdētājs Kaspars Gailītis atzīst: “Šādi pasākumi apkaimēs ir lieliska iespēja satikties tuvākiem un tālākiem kaimiņiem. Tāpat tā ir iespēja iesaistīties rīdziniekiem un “Mežaparka” apmeklētājiem kopumā un pārliecināties, ka dažādi noderīgi un interesanti pasākumi notiek ne tikai pilsētas centrā. Mums ļoti patika pērnā gada talka – draudzīga atmosfēra, patiesi ieinteresēti “Rīgas mežu” pārstāvji. Turklāt vēl iespēja apgūt praktiski noderīgas lietas”.


Šajā sezonā šī ir jau piektā putnu būrīšu talka, kurā uzņēmums “Rīgas meži” iesaista iedzīvotājus. Pamatā visas talkas notiek uzņēmuma teritorijās vai to tuvumā.


Šogad ir ieplānotas septiņas Pavasara putnu būrīšu talkas, četras jau ir notikušas. Pirmā talka notika 22.februārī, Rīgas 5.pamatskolā – attīstības centrā, Šmerļa meža rajonā. Otrais pasākums notika 2.martā Valdemāra pamatskolā, Jumpravā, kur speciālās izglītības programmas skolēni izgatavoja ap 50 jauno putnu mājiņu. Trešā putnu būrīšu talka norisinājās 5.martā Juglas mežā, piedaloties Juglas Attīstības biedrības un Latvijas Neredzīgo biedrības pārstāvjiem. Ceturtais pasākums bija 19.martā Dārziņu apkaimē, V.Kudojara parkā, sadarbībā ar Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrības pārstāvjiem.


“Rīgas Meži” aicina iedzīvotājus rūpēties par pašu izliktajiem putnu būrīšiem, regulāri tos tīrīt un salabot!

 

 

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (378 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.


Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.


Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.


2021.gada septembrī “Rīgas meži" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

Rīgas meži | Facebook

Zaļā klase | Facebook

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta SIA "Rīgas meži" pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads SIA "Rīgas meži" – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

SIA "Rīgas meži" paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...