Sveic dzimšanas dienā un pavada pensijā ilggadējo mežsargu Ziedoni Gunāru Ozoliņu

SIA “Rīgas meži” darbinieki piektdien sveica savu kolēģi, ilggadējo mežsargu Ziedoni Gunāru Ozoliņu 79. dzimšanas dienā. Pēc gandrīz 40 gadu ilga darba mūža mežsarga amatā Z.G. Ozoliņš nolēmis doties pelnītā atpūtā.

Mežsargam tika pasniegti Rīgas domes Atzinības raksts un SIA “Rīgas meži” Goda raksts par ilggadēju un pašaizliedzīgu darbu Rīgas mežu apsaimniekošanā.

Par mežsargu Ziedonis Gunārs Ozoliņš sāka strādāt 1980. gadā, kad viņa atbildībā bija PSRS Kara mežniecības teritorijas padomju armijas poligonā Mangaļsalā, kā arī teritorijas Sāmsalā Igaunijā, Skultē pie Rīgas lidostas un citur.

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kad 1991. gadā tika pieņemts lēmums par padomju karaspēka daļu izmantoto mežniecību nodošanu Latvijai, Z.G. Ozoliņš turpināja darbu Mangaļsalā, kur līdzdarbojās Mangaļsalas poligona atmīnēšanā, kopumā attīrot teritoriju no 4 tonnām trotila. Pavisam 1992. gadā no Mangaļsalas tikuši izvesti 600 dzelzceļa vagoni ar armijas munīciju, atminas mežsargs.

Kopš tā laika Z.G. Ozoliņš turpināja strādāt par mežsargu Rīgas pilsētai piederošajās meža teritorijās Mangaļsalā. Viņš vienmēr cienīts kolēģu vidū un vairākkārt atzīts arī par SIA “Rīgas meži” Rīgas mežniecības labāko mežsargu.

Vēl dažas dienas pirms aiziešanas pensijā Z.G. Ozoliņš pašaizliedzīgi piedalījies divu ugunsgrēku dzēšanā.  Mežsargs apņēmies arī turpmāk neliegt savu padomu un palīdzību “Rīgas mežu” apsaimniekošanā, kurā uzkrājis nenovērtējamu pieredzi un zināšanas.

Citi raksti

Skatīt visus

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā “RĪGAS MEŽI” – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...