SIA "Rīgas meži" Zaļajā klasē viesojas Rīgas 9. vakara vidusskolas skolēni

Šā gada 25. aprīlī SIA „Rīgas meži“ Zaļajā klasē Daugavas mežniecībā viesojās Rīgas 9. vakara (maiņu) vidusskolas 7.-9. klašu skolēni un viņu skolotāji. Fotogalerija: Rīgas 9. vakara (maiņu) vidusskolas skolēni SIA "Rīgas meži" Zaļajā klasē

Teksts un foto: Rīgas 9. vakara (maiņu) vidusskola

Zaļās klases viesi tika iepazīstināti ar SIA „Rīgas meži“ un Daugavas mežniecības darbību. Tika raksturots, kas ir mežs, kādas ir cilvēka un meža attiecības, kādas ir cilvēka tiesības un pienākumi pret mežu un kas ir meža apsaimniekošanas cikls. Skolēni un skolotāji varēja apskatīt un aptaustīt meža tuvumā sastopamu dzīvnieku un putnu izbāžņus un brieža ragu, kā arī uzzināt par drošības prasībām, strādājot mežā.

Briežu dārzā bija iespēja izbaudīt briežu dzīves vidi, izpētīt pēdas un smelties enerģiju no 140 gadus vecām eglēm. Savukārt kokaudzētavā „Norupe“ jauniešiem un skolotājiem bija iespēja izsekot koka dzīvei no sēkliņas līdz stādam, kas gatavs doties uz mežu. Katram bija iespēja arī iestādīt kociņu.

 

Skolotāja Ingrīda Cīlīte:

Ekskursija iesākās Daugavas mežniecības konferenču zālē ar interesantām prezentācijām, kuras vadīja Fēlikss. Tika stāstīts par SIA „Rīgas meži“ mežniecībām un to uzdevumiem, par dzīvo dabu mežā un par to, kā cilvēks mūsdienu Latvijā ir saistīts ar mežu, tā kopšanu un audzēšanu. 

Pēc prezentācijām sekoja jauka pastaiga cauri briežu dārzam, kur pašus briežus gan neredzējām, bet viņu svaigi iemītās pēdas un apgrauztās koku mizas gan.

Tālāk nonācām līdz "Norupes" kokaudzētavai, kur ekskursiju vadīja Māris. Skolēni aizrautīgi klausījās, kā koks no kokaudzētavas nonāk līdz mežam. Arī pašiem skolēniem un skolotājiem bija iespēja iestādīt savu koku.

Paldies Fēliksam un Mārim par atraktīvajiem stāstījumiem! Skolēni vēl pēc ekskursijas runāja par dzirdēto un redzēto, jo skolēniem patīk atraktīvas ekskursijas, kurās viņi gan piedalās paši, gan dzird sev jaunu informāciju.

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...