SIA “Rīgas meži” valdes loceklis Uldis Zommers saistībā ar nelikumīgu iepirkumu atbrīvots no darba

11. novembrī "Rīgas mežu" dalībnieku sapulcē kapitāldaļu turētāja pārstāve Iveta Zalpētere izteica neuzticību Zommeram un atbrīvoja viņu no amata, informē Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieks Guntis Kārkliņš.

Lēmums pieņemts pēc saņemtās informācijas par veikto dienesta izmeklēšanu. Dalībnieku sapulce nolēma nekavējoties lūgt Rīgas domes Audita un revīzijas pārvaldi veikt "Rīgas mežu" finansiāli saimnieciskās darbības revīziju. Uzņēmums par dienesta izmeklēšanā konstatēto ir informējis Valsts policiju.

Saskaņā ar "Rīgas mežu" veikto dienesta izmeklēšanu un tās ietvaros saņemto disciplinārkomisijas ziņojumu uzņēmumā izveidotā komisija secinājusi, ka "Rīgas mežu" daļas "Dārzi un parki" veiktais iepirkums par satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanu remontdarbu laikā ir nelikumīgs.

Ja nelikumīgi veiktās procedūras rezultātā tiktu noslēgts valdes priekšsēdētājam iesniegtais līguma projekts, kopējie "Rīgas mežiem" nodarītie zaudējumi būtu 17 262 eiro.

Disciplinārlietā darbinieku sniegtie paskaidrojumi norāda uz to, ka nelikumīgi veiktās procedūras rīkošanā bijis iesaistīts par daļas "Dārzi un parki" darbību atbildīgais Zommers, kurš devis rīkojumu par konkrētiem procedūrā aicināmajiem piegādātājiem.

Zommers sacīja, ka nelikumības nav notikušas un uzņēmumam zaudējumi nav nodarīti.

Viņš atzina, ka esot bijis neuzmanīgs, vīzējot kādu dokumentu, kuru vajadzēja iekšējās procedūrās tikt "izķertam" vismaz divos dokumenta aprites posmos un juristiem to vajadzēja pamanīt.

"Es biju neuzmanīgs un tagad esmu zaudējis uzticību," teica Zommers, piebilstot, ka viņam esot sajūta, ka viņš ir "pamests zem tanka".

Kā informēja Kārkliņš, pašlaik "Rīgas mežu" valde turpina darbu divu valdes locekļu sastāvā. Valdē darbu turpina līdzšinējie valdes locekļi Aivars Tauriņš un Juris Buškevics.

 

Informāciju sagatavoja nacionālā informācijas aģentūra LETA

Citi raksti

Skatīt visus

Sarunu festivāla LAMPA plakāts

18.06.2024.

RĪGAS MEŽI sarunu festivālā LAMPA aicina uz diskusiju “Vai var pārdot svaigu gaisu?”

“Koksne mežā nav vienīgā vērtība! Atbildīgs meža apsaimniekotājs plāno un uztur arī citas dabas vērtības, no kurām ir vai nākotnē būs iespējams nopelnīt,” tā apgalvo SIA “Rīgas meži” valdes...

Bērna zīmējums

17.06.2024.

RĪGAS MEŽI sadarbībā ar Ziedoņa muzeju izsludina Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursu

SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar Ziedoņa muzeju aicina bērnus piedalīties Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursā. Tajā jo īpaši tiek aicināti piedalīties Rīgas dažādu apkaimju un biedrību...

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...