SIA "Rīgas meži" iegūst PEFC sertifikātu

Šā gada 14.novembrī SIA "Rīgas meži" ieguvusi PEFC meža apsaimniekošanas sertifikātu Nr. TT-PEFC-FM 005, kas būs derīgs līdz 2017. gada 13. novembrim.
Nedaudz agrāk, šā gada 4. septembrī SIA "Rīgas meži" jau ieguva PEFC koksnes piegādes ķēdes sertifikātu Nr. TT-PEFC-COC 009, kas būs derīgs līdz 2017. gada 3. septembrim.
PEFC (Programme for Endorsement of Forest Certification jeb Meža sertifikācijas shēmu novērtēšanas programma) ir "zaļais" meža apsaimniekošanas sertifikāts, kas apliecina, ka meži tiek apsaimniekoti videi draudzīgi, sociāli atbildīgi un ekonomiski lietderīgi. Savukārt koksnes piegādes ķēdes sertifikāts nozīmē, ka iespējams pilnībā "izsekot līdzi" koksnes plūsmai no gatavās produkcijas atpakaļ līdz cirsmai, tā pārliecinoties, ka koksnei nav nezināmas izcelsmes.
PEFC ir starptautiska nevalstiska bezpeļņas organizācija, kuras mērķis ir veicināt un popularizēt videi draudzīgu, ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu. Pašlaik PEFC ir lielākā mežu apsaimniekošanas sertifikācijas sistēma pasaulē - pēc tās pasaulē sertificēts vairāk nekā 241 000 000 hektāru meža, kas ir tikpat liela platība kā Francija, Vācija, Itālija un Lielbritānija, kopā ņemot. Divas trešdaļas pasaules sertificēto meža platību ir sertificētas pēc PEFC sistēmas.
Koksnes pārstrādes uzņēmumi par PEFC sertificētu koksni ir ar mieru maksāt vairāk, jo pēc šādas koksnes produktiem pasaulē ir pieprasījums, un tas ļauj šiem uzņēmumiem uzlabot savu konkurētspēju. Savus mežus pēc PEFC sistēmas sertificējuši vairāk nekā 750 000 meža īpašnieku. Bez tam apmēram 9500 uzņēmumiem un organizācijām ir PEFC koksnes piegādes ķēdes sertifikāts. PEFC ir koksnes publisko iepirkumu shēmu parastā izvēle Lielbritānijā, Vācijā, Japānā un citās valstīs. Pieprasījums pēc PEFC sertificētas koksnes arvien pieaug. 2008. gadā Lielbritānijā vairāk nekā puse no visas importētās koksnes bija PEFC sertificēta.


Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...