SIA "Rīgas meži" darbinieku profesionālās meistarības sacensības

Spītējot mainīgajiem laika apstākļiem, SIA „Rīgas meži” Norupes kokaudzētavā piektdien, 17.jūlijā norisinājušās kārtējās uzņēmuma darbinieku Profesionālās meistarības sacensības, kurās tika noteiktas labākās, saliedētākās un profesionālākās SIA ,,Rīgas meži” struktūrvienību komandas. No katras SIA ,,Rīgas meži” struktūrvienības piedalījās komanda četru darbinieku sastāvā.

Ņemot vērā, ka SIA „Rīgas meži” izveidojušies par daudznozaru uzņēmumu, sacensības tika organizētas gan ar mežsaimniecību, gan dārzkopību, gan kokapstrādi, gan stādaudzēšanu un meža apsardzību saistītām disciplīnām.

Komandu sporta veidu programmā ietilpa disciplīnas Tumšie zaķi pļauj, kur komandas uzdevums bija veikt kopīgu zāles pļaušanu pēc īpašām specifiskām prasībām un nosacījumiem, Cirsmas uzmērīšana ar īpaši šim uzdevumam paredzētu ierīci veikt cirsmas uzmērīšanu, Puķu poda stādīšana, nogādājot puķu podu no punkta A uz stādīšanas bedrīti tā, lai stāds būtu nesabojāts, Čiekuru šķirošana, ar speciālu ierīci – dastmēru – komandai veicot čiekuru šķirošanu, kas sajauktā veidā atrodas uz darba virsmas, Precīzā zāģēšana, kurā komandai tika dots uzdevums sazāģēt dēli pēc noteiktiem katram komandas dalībniekam atšķirīgiem izmēriem.

Komandu sacensības notika arī disciplīnās Malkas krautēšana, kurā komandas uzdevums bija sakraut malkas grēdu tam speciāli norādītā vietā, ar papildus uzdevumu: kraujot sakārtot malku tā, lai priekšplānā izveidojas uzņēmuma iniciāļi RM, kas ir iekrāsoti ar speciālu krāsu uz malkas, kā arī disciplīnās Zāģbaļķa transportēšana, Jaunaudzes stādīšana, Svarīgais zāģis un Eglīte mirdz, kurā komandas uzdevums bija izveidot egli no izsniegtiem dēļu materiāliem, kārtojot un liekot dēļus augošā secībā kā piramīdu – līdz kamēr tie izveidoja egles paraugu.

Atsevišķi tika vērtētas meža apsardzībai nozīmīgās darbinieku sacensības ugunsdzēsībā, nosakot labāk sagatavotos struktūrvienību darbiniekus darbam ar ugunsdzēsības mehānismiem un aprīkojumu.

Bet atpūtas un izklaides nolūkos darbinieki sacentās pludiņmakšķerēšanā, kā arī individuālajās disciplīnās savu personīgo iemaņu, izturības, spēka un līdzsvara pārbaudei.

Sacensības vairakkārt pārtrauca spēcīgi pērkona negaisi, taču sacensības tika noslēgtas visās disciplīnās. Komandu disciplīnu vērtējumā uzvaru izcīnīja Dārzu un parku daļas Rīdzenes iecirkņa komanda, sacensībās ugunsdzēsībā uzvarēja Daugavas mežniecības komanda, taču kopvērtējumā ar izcīnītajām divām otrajām vietām labākā izrādījās Gaujas mežniecības Juglas iecirkņa komanda.

Tradicionālās Rīgas pilsētai piederošo mežu apsaimniekotāju profesionālās sacensības notiek jau desmito gadu pēc kārtas, tās uzsāka organizēt Rīgas pašvaldības aģentūra "Rīgas meža aģentūra" 2005.gadā. Šogad sacensību organizēšanā tika piesaistīta profesionāla spēļu organizatoru komanda galvenā tiesneša Sergeja Bērziņa vadībā, kura nodrošināja nepieciešamo inventāru, uzraudzīja katras disciplīnas darba uzdevuma veikšanu, drošības noteikumu ievērošanu, veica laika uzskaites tiesāšanu un rezultātu apkopošanu.

Foto galerija

Papildu informācija:
Edgars Vaikulis
SIA „Rīgas meži”
Valdes loceklis
29209714

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...