SIA "Rīgas meži" aicina mediju pārstāvjus uz uzņēmuma 10 darbības gadiem veltītu preses konferenci

Otrdien, 6. februārī, plkst. 11.00 SIA “Rīgas meži” kokzāģētavas “Norupe” telpās notiks preses konference, veltīta uzņēmuma 10 darbības gadiem. Desmit gadu laikā no neliela uzņēmuma, kas nodarbojas ar mežsaimniecību, SIA “Rīgas meži” tapuši par lielu daudznozaru uzņēmumu, kas nodrošina pilnu mežsaimniecības un koksnes pārstrādes ciklu – no sēklas līdz dēlim, kā arī apsaimnieko Rīgas dārzus un parkus un kultūras un atpūtas parku “Mežaparks”.

Pirms 10 gadiem pašvaldības aģentūras “Rīgas mežu aģentūra” vietā tika izveidota SIA "Rīgas meži", ar laiku tajā iekļaujot arī likvidētās pašvaldību aģentūras "Mežaparks" un "Rīgas dārzi un parki". Sākotnēji daudzi piesardzīgi vērtēja šādu Rīgas domes lēmumu, bet tagad ir redzams, ka šis ir visveiksmīgākais solis pašvaldības uzņēmējdarbības jomā. Desmit gados uzņēmums ievērojami  uzlabojis darba efektivitāti, optimizējot iekšējos resursus un mehanizējot darba procesus.
 
Uzņēmums atbildīgi veic tam uzticētos pienākumiem – mežu platību, kas aizņem vairāk nekā 60 000 hektāru, apsaimniekošanu, kā arī Rīgas dārzu un parku apsaimniekošanu. Rīgai piederošie meži tiek apsaimniekoti ilgtspējīgi, saskaņā ar pastāvošo Latvijas valsts likumdošanu un ievērojot vides aizsardzības prasības. Par atbildīgu, ekonomiski pamatotu un videi draudzīgu meža apsaimniekošanu liecina uzņēmumam piešķirtais PEFC meža apsaimniekošanas sertifikāts, kas ir nozares kvalitātes zīme.
 
Kopš 2009. gada uzņēmums apsaimnieko kultūras un atpūtas parku “Mežaparks”. Pateicoties SIA Rīgas meži īstenotajiem parka labiekārtošanas un uzturēšanas darbiem un sabiedriskās dzīves aktivitātēm, parka apmeklētāju skaits kopš 2009. gada  ir ievērojami pieaudzis. Pašlaik Mežaparku apmeklē apmēram 1,7 miljoni cilvēku gadā.
 
2013. gadā SIA  „Rīgas meži” uzsākusi koksnes pārstrādi, uzbūvējot savu kokzāģētavu ar pārstrādes jaudu 60 000 m3 apaļkoku gadā.
 
Svarīga ir ne tikai mežizstrāde un kokapstrāde, bet arī koku audžu saglabāšana un atjaunošana. SIA “Rīgas meži” gadā atjauno 350-400 hektārus meža. Visas izstrādātās platības tiek atjaunotas ar uzņēmuma kokaudzētavā “Norupe” izaudzētajiem stādiem. Ik gadus tā izaudzē 2 miljonus stādu, no kuriem lielākā daļa tiek izmantota Rīgai piederošo meža platību atjaunošanai, bet atlikušie tiek realizēti tirgū.
 
Šodien Rīgas pilsēta ir viens no lielākajiem meža īpašniekiem Latvijā un lielākā meža īpašniece starp Eiropas pilsētām, apsteidzot tādas pilsētas kā Berlīne un Vīne.
 
Lai skolēniem un jauniešiem radītu interesi par meža un kokrūpniecības nozari nākotnes profesijas izvēlei, kā arī, lai vairotu sabiedrības izpratni par meža daudzveidīgo nozīmi, kopš 2012. gada SIA Rīgas meži īsteno vides izglītības projektu Zaļā klase. Tās ir mācību ekskursijas – Daugavas mežniecībā,  Briežu dārzā, kokaudzētavā un kokzāģētavā Norupe.
 
Aicinām mediju pārstāvjus piedalīties preses konferencē, kas būs veltīta uzņēmuma SIA “Rīgas meži” 10 darbības gadiem. Savu dalību lūdzam apstiprināt līdz 2. februārim pa e-pastu: [email protected]. Tiks nodrošināts transports. Izbraukšana ar autobusu no Rīgas domes – 6. februārī plkst. 10.00. Izbraukšana uz Rīgu plkst. 13.00.
 
Preses konferences plāns 06.02.2018:
 
Līdz 11.30 – viesu sagaidīšana, kafija
11.30 – Videomateriāls par SIA “Rīgas meži”
12.10 – Atbildes uz jautājumiem, intervijas
13.00 – Izbraukšana uz Rīgu.
 
 
Papildus informācija: Inese Vikļuka, e-pasts: [email protected], tālr.29378216.
Informāciju sagatavoja: SIA “Rīgas meži” kultūras projektu vadītāja Inese Vikļuka, [email protected]

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...