Sākts darbs pie "Mežaparka" Lielās estrādes rekonstrukcijas

Šā gada 11. martā Rīgas pašvaldība un Kultūras ministrijas Latvijas Nacionālais Kultūras centrs parakstīja "Mežaparka" Lielās estrādes rekonstrukcijas būvprojekta izstrādes līgumu un darba uzdevumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem.

“"Mežaparka" Lielās estrādes rekonstrukcijas projekts ir visievērojamākais no visiem, kas  kopš 1991. gada tiek realizēti Rīgā kultūras jomā. Man pēc būtības atliek tikai novēlēt labu ceļavēju projekta realizētājiem, kuri visi ir apliecinājuši savu labo gribu, lai projektu realizētu laikā un mēs savai valstij uz Latvijas simtgades svinībām visi kopā spētu dot šādu ieguldījumu,” pēc līguma parakstīšanas sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Rekonstrukcija tiks īstenota atbilstoši  skiču projektam, kas 2007. gadā uzvarēja starptautiskā konkursā. Tā autori ir Jura Pogas un Austra Mailīša  arhitektu biroji.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks: “Rekonstrukcijas būvprojekta izstrāde ir liela atbildība arhitektiem. Būvprojektam ir jābūt gatavam līdz nākamā gada 10. janvārim, lai Rīgas pašvaldība spētu paveikt iecerētos  darbus līdz Dziesmu un deju svētkiem. Projekts ir grandiozs, bet domāju, ka tam mums ir visa nepieciešamā pieredze, kā arī Kultūras un Finanšu ministrijas atbalsts.”

"Mežaparka" Lielās estrādes rekonstrukcijas projekts tiks īstenots divās kārtās. Pirmajā posmā 2018. gadā tiks pārbūvēta skatītāju zona. Savukārt līdz 2020. gadam tiks rekonstruēta estrāde ar pārsegumu kupola formā.

“Pēc rekonstrukcijas Mežaparka estrādē skatītāju laukumā tiks nodrošināts ne mazāk kā 30 000 sēdvietu, kas ir vismaz par 8000 sēdvietām vairāk nekā šobrīd. Ja pasākums estrādē paredzēts bez sēdvietām, tad stāvvietu maksimālo kapacitāti skatītāju laukā kopā ar koru tribīnēm būs iespējams nodrošināt līdz pat 70 000, kas ir par 25 000 vairāk  nekā šobrīd. Zem estrādes tiks uzbūvēta arī jauna multifunkcionāla ēka ar konferenču un ekspozīciju zālēm,” par ieguvumiem pēc estrādes rekonstrukcijas darbiem informē Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs. 

"Mežaparka" Lielās estrādes rekonstrukcijas būvprojekta izstrādes līguma un darba uzdevuma parakstīšanā piedalījās arī Kultūras ministrijas Latvijas Nacionālā Kultūras centra direktore Signe Pujāte, SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš, arhitekts Juris Poga, arhitekts Austris Mailītis un 2018. gada Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta režisors Uģis Brikmanis.

Rīgas dome projekta īstenošanai varēs saņemt  aizdevumu no Valsts kases līdz 45 miljoniem eiro ar nulles procentu likmi uz 30 gadiem. Pirmās  daļas būvdarbu izmaksas ir paredzētas līdz 18 miljoniem eiro, bet otrās daļas – līdz 25 miljoniem eiro. Projektēšanas un ekspertīzes izmaksām ir paredzēts  līdz 2 miljoniem eiro liels finansējums. Konkrētās izmaksu summas tiks noteiktas pēc tehniskā projekta izstrādes un iepirkuma procedūrām.

Pielikumā:

Infografika 1

Infografika 2

Infografika 3

Infografika 4


Informāciju sagatavoja:

Baiba Gailīte

Rīgas domes Īpašuma departaments

Sabiedrisko attiecību un mārketinga jautājumu projektu vadītāja

mob. tālr.: 26555927

e-pasts: [email protected]

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...