Sabiedrība aktīvi iesaistās kampaņā #TīriRīgasMeži #VidesSOS! Pašvaldības aicinātas turpināt informēt iedzīvotājus par atkritumu nodošanas iespējām

Pēc “Rīgas Mežu” un Valsts vides dienesta (VVD) kampaņas #TīriRīgasMeži #VidesSOS! uzsākšanas septembra beigās, pieaug VVD lietotnē “Vides SOS” saņemto ziņojumu skaits par mežos fiksētajiem atkritumiem. Nedēļas laikā VVD Operatīvais koordinācijas centrs ir saņēmis 140 ziņojumus, kas ir par 41% vairāk salīdzinājumā ar šo pašu periodu iepriekšējā gadā. Salīdzinot ar iepriekšējām nedēļām, saņemto ziņojumu apjoms palielinājies par aptuveni 19%.

Arī “Rīgas Mežu” darbinieki ir novērojuši, ka tieši pēdējās nedēļās savākto un no mežiem izvesto atkritumu apjoms ir lielāks nekā iepriekš. Nedēļas laikā uzņēmums Pierīgas mežos ir savācis gandrīz 10 tonnas atkritumu, kas pamatā ir būvniecības atkritumi.

Kopš septembra beigām “Rīgas Meži” par atkritumu izvešanu un nodošanu samaksājuši  pusotru tūkstoti eiro. Gan pašu, gan arī ar “Vides SOS” ziņojumu palīdzību fiksēto piesārņoto teritoriju skaits pēdējā nedēļā ir teju dubultojies.

Visai interesants gadījums bija oktobra sākumā Tīreļu mežniecībā, pie Dzilnuciema. Proti, saņemot informāciju par mežā izgāztajiem atkritumiem no lietotnes “Vides SOS”, “Rīgas Mežu” darbinieki konstatēja, ka kopā ar automašīnas atliekām izmests arī izraksts no pacienta medicīniskās kartes un transportlīdzekļa tehniskās apskates protokols. Šie dokumenti palīdzēja uzmeklēt atkritumu īpašnieku, kurš arī tos savāca. Taču skumjākais ir tas, ka cilvēks atkritumus bija nodevis kādai firmai un par šo pakalpojumu samaksājis. Tādēļ svarīgi, lai atkritumi tiek nodoti un nauda maksāta legāliem uzņēmumiem, kas tos pēc tam atbilstoši pārstrādā vai nodot tālāk, nevis izmet mežā.     

Tādēļ “Rīgas Meži” aicina Pierīgas pašvaldības –  Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu un Salaspils novadu  pievienoties kampaņai, sniedzot iedzīvotājiem informāciju par to, kur var šķirot un nodot lielgabarīta, bioloģiskos un cita veida atkritumus.

“Rīgas Meži” ir aptaujājis savās apsaimniekotajās teritorijās esošās pašvaldības par atkritumu nodošanas iespējām. Atzinīgi vērtējams tas, ka faktiski visās Pierīgas pašvaldībās, atbilstoši Atkritumu apsaimniekošanas likumam, iedzīvotājiem ir pieejami atkritumu šķirošanas un nodošanas laukumi. Tāpat pašvaldības organizē bioloģisko atkritumu, t.i. lapas, nopļautā zāle vai dārza atliekas, savākšanu. Pierīgas pašvaldības vismaz reizi gadā piedāvā iedzīvotājiem arī nolietoto riepu nodošanas akcijas, kuru laikā viena mājsaimniecība var nodot vienu riepu komplektu. Pamatā šie pakalpojumi pieejami bez maksas.

“Ja pašvaldību piedāvātās atkritumu šķirošanas un nodošanas iespējas iedzīvotāji izmantotu pilnībā, mūsu mežos nebūtu ne būvgruži, ne riepas, ne arī sadzīves vai pat cilvēkam bīstami atkritumi,” komentē “Rīgas Mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra. “Tādēļ mēs aicinām visus Rīgas un tās apkārtnes iedzīvotājus – saudzēsim dabu un mežu, nepiesārņosim to un nodosim atkritumus atbildīgi! Savukārt mēs – “Rīgas Meži”, apsolām par atkritumu savākšanā ietaupīto naudu veidot jaunas rekreācijas takas, kā arī iekopt vēl nebijušas atpūtas vietas vai ierīkot jaunus stādījumus.”   

Lai mazinātu Rīgas un Pierīgas mežu piesārņošanu un atgādinātu sabiedrībai par aplikāciju “Vides SOS”, kas palīdz operatīvāk iegūt informāciju par mežā nelegāli izmestajiem atkritumiem, “Rīgas Meži” un Valsts vides dienests 27.septembrī uzsāka sociālo kampaņu #TīriRīgasMeži #VidesSOS!

Kampaņas mērķi un aktivitātes:

VVD ziņo, ka šā gada deviņos mēnešos saņemti 3309 ziņojumi par dabā izmestajiem atkritumiem un tas ir krietni vairāk nekā pērn attiecīgā laika periodā.

“Rīgas Meži” un Valsts vides dienests atgādina un aicina: Ko mežā ienes, to no meža iznes! Redzi mežā atkritumus?! – Ziņo “Vides SOS”!

 

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Uzņēmums pārziņā ir 62 000 ha meži, 399 ha Rīgas parki un apstādījumi (125 objekti), kā arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” (385 ha). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Tam ir piešķirti starptautiskie sertifikāti, kas apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.

2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”. 2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

 

Papildinformācijai:

Agnese Korbe

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29110062

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi 

 

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...