Šā gada pirmais Laimes koks tiks iestādīts pie Māras dīķa, 17.septembrī plkst.11.00. Tas notiks Pasaules talkas ietalkošanas pasākumā.

 Visi interesenti ir laipni gaidīti 17. septembrī plkst.11.00 Pasaules talkas ietalkošanas pasākumā pie Māras dīķa (no Saules alejas puses), kura laikā tiks iestādīts šā gada pirmais Laimes koks, un tas būs pīlādzis.

 Rīgas pilsētas dārznieki parkā pie Māras dīķa kopā ar pasākuma dalībniekiem -  lielās talkas vadītāju Vitu Jaunzemi, SIA “Rīgas Meži” valdes locekli Uldi Zommeru, Latvijas valsts mežu Komunikācijas daļas vadītāju Tomasu Kotoviču, pārstāvi no Dānijas vēstniecības un citiem, kā Laimes koku stādīs Tīringijas pīlādzi (Sorbus thuringiaca Fastigiata’).

SIA Rīgas Meži  valdes loceklis Uldis Zommers šādu izvēli pamato teikdams: “Atbilstoši latviešu tautas ticējumiem, pīlādzim piemīt neparasts spēks – tas spēj pasargāt cilvēku no neveiksmēm, lietuvēniem un dažādām ligām, stiprina mājas un ģimenes pavardu. Pīlādža ogu sīvums ļaus mums būt stipriem.”

Pēc koka iestādīšanas, visi klātesošie varēs uzrakstīt savus vēlējumus zaļākai Latvijai un iekārt tos iestādītajā Laimes pīlādzī.

Pasākuma laikā Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme informēs par talkas norisi visā Latvijā 19. septembrī. Savukārt, Dānijas vēstniecības pārstāvis dalīsies pieredzē par paveikto viņa valstī, panākot zaļākās valsts statusu. Pēc Jēlas universitātes pētījumiem, tieši Dānijai šobrīd ir šis gods. Ar muzikāliem priekšnesumiem klātesošos iepriecinās  Jorens Šteinhauers, grupas “Aarzemnieki” solists.

Atgādinām, ka šogad Pasaules talka World Cleanup Day norisināsies sestdien, 19. septembrī, kad Latvijas iedzīvotāji ir aicināti vienoties kopīgās labiekārtošanas aktivitātēs visā valsts teritorijā un “Laimes koku” stādīšanas akcijā. Talkas mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām.

Atcerieties – ja koki tiks stādīti uz pašvaldībai piederošas zemes, tas ir jāsaskaņo. Plašāka informācija par akciju “Laimes koki”: https://talkas.lv/par-laimes-koki/ 

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...