Rīgas parku 135. gadadienā atklāj piemiņas zīmi Rīgas dārzu un parku izveidotājiem

Šā gada 20. jūnijā par godu Rīgas dārzu un parku direkcijas 135. gadadienai svinīgi atklāta piemiņas zīme izcilajiem Rīgas dārzniekiem, pilsētas dārzu pirmajiem veidotājiem Georgam Kūfaltam (1853 – 1938) un Andrejam Zeidakam (1874 – 1967).

Foto: "Rīgas meži"

Fotogalerija: Piemiņas zīmes atklāšana, 20.06.2014.

Kopā ar piemiņas zīmi tika uzstādīts figurāls parka sols pilsētas kanālmalas apstādījumos, kanāla labajā pusē iepretim Latvijas Universitātes ēkai pie G. Kūfalta stādītās platlapu liepas. Sols uzstādīts ar SIA "Rīgas meži" gādību sadarbībā ar biedrību “Riga, I Love You” un Rietumu Bankas labdarības fondu.

Kompozīcijas elementus veidojis tēlnieks Ģirts Burvis, kurš pazīstams ar tādiem darbiem kā piemineklis "Rīdzenieki" (veltīts A. Deglava romānam "Rīga"), skulptūru "Mūrnieks un skursteņslauķis", memoriālo ansambli Fr.Brīvzemnieka piemiņai "Četri novadi" un citiem atzinību guvušiem darbiem. Kompozīcijas autors ir arhitekts Ilmārs Briedis, bet atklāšanas ceremonijas uzveduma autors ir kino un teātra režisors, skatuves mākslas pedagogs Pēteris Krilovs.

"Šī būs pirmā parka labiekārtojuma kompozīcija Latvijā, kas veltīta ainavu arhitektiem un daiļdārzniekiem. Georga Kūfalta un Andreja Zeidaka ieguldījums Rīgas apstādījumu struktūras izveidē un attīstībā ir neatsverams. Bez viņu aktīvas darbības nebūtu iedomājami pilsētas centra apstādījumi, viena no pirmajām dārzu pilsētām Eiropā – Mežaparks, Brāļu kapu memoriālais ansamblis, daudzi vēsturiskie Rīgas dārzi un parki. Šī ir mūsu atzinība gan tiem, kuri pirms 135 gadiem sāka veidot unikālo Rīgas zaļo mantojumu, gan tiem, kuri šodien turpina to attīstīt ," uzsvēra SIA "Rīgas meži" valdes loceklis Uldis Zommers.

Rīgas dārzu un parku direkcija tika nodibināta 1879. gadā. Par jaunās iestādes pirmo direktoru izraudzīts no Plēnes pilsētas Holšteinas zemes Vācijā nākušais Georgs Kūfalts. 1915. gadā viņa vietā stājās G.Kūfalta skolnieks, Kuldīgā dzimušais latviešu daiļdārznieks un ainavu arhitekts Andrejs Zeidaks, kurš pilsētas dārzus un parkus attīstīja nākamos 29 gadus.

Atklāšanā piedalījās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, G. Kūfalta mazmazdēls Klemenss Fīdlers, SIA "Rīgas meži", Rīgas pašvaldības, biedrības "Riga, I Love You" un Rietumu Bankas labdarības fonda pārstāvji.

Atklāšanas ceremonija notika piektdien, plkst. 10:00 pilsētas kanālmalas apstādījumos iepretim Latvijas Universitātes ēkai Raiņa bulvārī 19.

 

 

Papildu informācija:

Uldis Zommers

SIA „Rīgas meži” valdes loceklis

Daļa „Dārzi un parki”

Tālr. 29473809

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...