Rīgas parkos šogad iestādīts teju divreiz vairāk koku nekā nācies nozāģēt

Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas meži” Dārzu un parku daļa šogad īpašu uzmanību veltīja koku stādījumiem Rīgas parkos, dārzos, skvēros un alejās - koku dižstādu stādīšanai un esošo koku kopšanai.

Šogad parkos iestādīti vairāk nekā 143 koku dižstādu. Tikmēr lūzuši vai nācies nozāģēt gandrīz divreiz mazāk - 87 kokus.

Daudzi no šogad iestādītajiem kokiem bijuši unikāli un dendroloģiski retumi. Šogad apritēja 140 gadi, kopš Rīgas pilsētas apstādījumu veidošanai un uzturēšanai ir dibināta Dārzu un parku direkcija. Par godu gadadienai, SIA “Rīgas meži” iestādīja ozolu un trīs liepas Ēbelmuižas parkā Pārdaugavā. Bet Uzvaras parkā Dārzu un parku daļas dārznieki un arboristi papildināja pirms septiņiem gadiem ierīkotos sakuru koku stādījumus, iestādot 15 jaunas Prunus sargentii un Prunus subhirtella  ‘Accolade’ šķirnes sakuras. Savukārt ar Ukrainas vēstniecības un Latvijas dendrologu biedrības atbalstu SIA “Rīgas meži” darbinieki kopā ar vēstniecības un biedrības pārstāvjiem Kronvalda parkā stādīja 3 Krimas liepu dižstādus. Māras dīķa apstādījumos, ieskandinot Pasaules talku, septembrī iestādīts Latvijā reti sastopamais tulpju koks.

Bet oktobrī Rīgas apstādījumi kļuva par vēl vienu skaistu kokaugu vairāk - Pārdaugavā Arkādijas parkā iestādīta egle 'Virgata' (Picea abies 'Virgata'), sava spokainā izskata dēļ tautā nereti dēvēta par čūskegli. Šie koki vairos Rīgas parku dendroloģisko daudzveidību un vērtību.

Tāpat veikta vainagu sakopšana 405 kokiem, izgriežot bojātus un sausus zarus. Tieši pateicoties šiem darbiem šogad par spīti stipram vējam vai pat vētrām Rīgas parkos ir maz lūzušu koku vai zaru.

Papildus tam vēl 364 kokiem Daļas „Dārzi un parki” arboristi veikuši dekoratīvo kopšanu - ikgadējos liepu vainagu kopšanas darbus Brīvības bulvārī un laukumā ap Brīvības pieminekli. Liepu aleja Brīvības bulvārī veidota augsta dzīvžoga formā, bet ap laukumu tika veikta koku vainagu cirpšana ar polardēšanas metodi – mākslīgu, bet kokam veselīgu vainaga veidošanas paņēmienu ar regulāru zaru apgriešanu vienā un tajā pašā vietā, veidojot bumbai līdzīgu zara paresninājumu, kas arī bezlapu periodā izskatās dekoratīvi. Ar līdzīgu paņēmienu tika veidoti liepu vainagi Ziedoņdārza parkā. kā arī citi koku vainagu dekoratīvās uzlabošanas pasākumi visos Kronvalda parkā, Esplanādē, Mežaparkā un citās Rīgas pastādījumu teritorijās.

Bez koku dižstādiem 2019.gadā Rīgas pilsētas apstādījumi kļuvuši arī par 534 krūmiem, skujeņiem, vīteņu kokaugiem un rododendriem bagātāki. Nozīmīgs notikums bija 119 Latvijas pašvaldību kopā ar Rīgas domi, SIA “Rīgas meži” un Latvijas Pašvaldību savienību, kā arī Vispārējo Dziesmu un deju svētku un Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizatoriem – Latvijas Nacionālo kultūras centru un Valsts izglītības satura centru - iestādītie 124 rododendri  Mežaparka Lielās estrādes teritorijā.

(Pielikumā foto – Uzvaras parkā papildināti sakuru stādījumi ar 15 jaunām sakurām un 3 Krimas liepu stādīšana Kronvalda parkā)

Priecīgus un gaišus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...