“Rīgas Mežu” vides izglītības programma “Zaļā klase” ar putnu būrīšu sakopšanu un jaunu būrīšu uzstādīšanu uzsāk pavasara aktivitātes

“Rīgas Mežu” vides izglītības programma “Zaļā klase” ar putnu būrīšu sagatavošanu – esošo mājiņu tīrīšanu un labošanu, kā arī jaunu būrīšu uzstādīšanu, uzsāk pavasara aktivitātes. Pirmais pasākums notika Valdemāra pamatskolā, Jumpravā. 

Līdz ar pavasara tuvošanos, daudzi cilvēki vēlas pie savām mājām, dārzos vai citviet uzstādīt jaunus putnu būrīšus. Tādēļ mēs aicinām būt atbildīgiem un būrīšu jautājumu risināt ilgtspējīgi: vispirms sakopt jau esošās lidotāju mājvietas, tās katru gadu iztīrot un saremontējot, un tikai tad domāt par jaunu būrīšu izvietošanu. Tāpat būrīšus ir pareizi jāuzstāda, lai tie sezonas garumā kalpotu putnu vajadzībām. Piemēram, lai būrītis būtu drošs un pasargātu putnus no plēsējiem, tas jānovieto 2,5 – 10 m augstumā (atkarībā no putna sugas). Būrītim jābūt ar šauru, vismaz 6 cm garu eju jeb koridoru pirms skrejas. Savukārt skreju jeb gaisa ceļu līdz būrim vēlams vērst austrumu virzienā pret atklātu, skrajāku vietu. Atbilstoši sagatavots un kopts būrītis var kalpot līdz pieciem gadiem.

 

“Rīgas Meži” iesaista sabiedrību, īpaši skolēnus, putnu būrīšu nodrošināšanā ligzdošanas sezonai. Tāpat, ik gadu, uzņēmums savos mežos un parkos iztīra un sakopj simtiem putnu mājiņu, nepieciešamības gadījumā nomainot vecos vai bojātos. Jauni būrīši pamatā tiek izvietoti vietās, kur notikusi meža kopšana, kā arī tur, kur stipra vēja rezultātā nolauzti vai krituši  koki. Tieši šajās vietās putniem ir vairāk barības, taču nereti trūkst dabisko ligzdošanas iespēju, piemēram, dobumi.

 

Pirmais putnu būrīšu pasākums notika februāra beigās, kad vides izglītības programma “Zaļā klase” viesojās Valdemāra pamatskolā, Jumpravā. Skolēniem tika uzdāvinātas zīlīšu būrīšu 30 sagataves, kas tapušas no “Rīgas Mežu” kokiem un ko veidojuši uzņēmuma speciālisti. Pasākuma laikā bērni un skolotāji iepazinās ar svarīgiem padomiem, lai izveidotu putnu mājiņas, sagatavotu tās ligzdošanai un droši uzstādītu.

 

Skolas apkārtnē esošie putnu būrīši ir novecojuši un vairs nav labojami, tādēļ Valdemāra pamatskolas mājturības skolotājs Armands Zariņš vērsās pie vides izglītības programmas “Zaļā klase”, lai vecos un nokalpojušos būrīšus nomainītu pret jauniem.

 

Valdemāra skolā mācās 53 bērni ar speciālajām vajadzībām, tādēļ jo īpaši svarīgi viņus iesaistīt praktiskajās aktivitātēs, iepazīstināt ar dabu. Personāls audzēkņiem regulāri rīko dažādas darbnīcas un ekskursijas. Šogad skolā notiks putnu būrīšu meistarošana, kā rezultātā  audzēkņi iegūs jaunas iemaņas un zināšanas. Skolas direktore Benita Lisovska atzina, ka putnu būrīšu darbnīca būs lielisks veids bērniem brīvā dabā iegūt jaunas prasmes.

 

“Ceram, ka jau drīzumā  skolas apkārtnē augošajos bērzos atkal būs vērojama putnu rosība, un bērni varēs priecāties paši par sava darba rezultātiem,” pauda “Zaļās klases” pārstāves Inese Vikļuka un Laura Veinberga.

 

 

Piedaloties Rīgas skolēniem un apkaimju iedzīvotājiem, nākamie putnu būrīšu pasākumi plānoti jau marta vidū. Tie notiks “Rīgas Mežu” teritorijās – šoziem koptajā Juglas mežā, Kronvalda parkā, kurā stiprajos vējos cietuši līdz šim putnu ligzdošanai iecienītie koki, kā arī kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks”, jo arī tur janvāra vētrās cieta koki. 

 

Foto no putnu būrīšu pasākuma Valdemāra pamatskolā apskatāmi vides izglītības programmas “Zaļā klase” Facebook lapā: ŠEIT.

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā. 

 

“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”; “Rīgas Mežu” pārziņā ir arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”. 

 

Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

 

Uzņēmums pārvalda 62 000 ha mežu, 399 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (125 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai. 

 

“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus. 

 

2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

 

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67415712

E-pasts: [email protected]

www.rigasmezi.lv   

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...