RĪGAS MEŽU vides izglītības centrs “EkVidO” turpina tradīciju un organizē skolēnu radošo rudens plenēru “Dzīve mežā”

Ogres Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu radošais plenērs vides izglītības centrā
1/2
Ogres Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu radošais plenērs vides izglītības centrā "EkVidO2" 2022.gadā
2/2

Trešdien, 13.septembrī, SIA “Rīgas meži” vides izglītības centrā “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”, Ogres pievārtē, notiks tradicionālais radošais skolēnu rudens mākslas plenērs “Dzīve mežā”. Šajā reizē tas tiek rīkots sadarbībā ar vides izglītības centra kaimiņu – Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolu.

Pērn vides izglītības centrs ir iedibinājis iepriekš nebijušu tradīciju – sākoties jaunajam mācību gadam, organizēt rudens radošo plenēru. Pirmais pasākums notika 2022.gadā un tajā piedalījās Ogres Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi.

Plānots, ka šogad plenērs pulcēs ap 40 skolas audzēkņu, kuri iemūžinās un radoši interpretēs gan vides izglītības centra dabas skatus, gan vienlaikus arī izzinās centra apkārtni un dabu.

Līdzīgi kā iepriekš, skolēnu radošā plenēra “Dzīve mežā” darbi būs apskatāmi izstādē “EkVidO” jaunajā mācību telpā – Amatu mājā. Izstāde būs pieejama vides izglītības centra apmeklētājiem. 

Mediju pārstāvji aicināti uz pasākumu, kas notiks trešdien, 2023.gada 13.septembrī, plkst. 14.00 – 17.00, SIA “Rīgas meži” vides izglītības centrā, Tīnūžu pagastā, Ogres pievārtē: https://ej.uz/8at7. Publicitātes nolūkos pasākuma laikā paredzēta filmēšana un fotografēšana.

“Rīgas mežu” vides izglītības programma “EkVidO” visu vecumu apmeklētājiem piedāvā iespēju iepazīt un izzināt dabu aizraujošā un interesantā veidā. Programmas ietvaros pieejamas gan dažādas mācību ekskursijas uzņēmuma mežos, gan izzinošas pastaigas Rīgas nozīmīgākajos dārzos un parkos, meža stādīšanas un putnu būrīšu meistarošanas talkas, kā arī citas izglītojošas aktivitātes.

Šogad centra aktivitātēs ir piedalījušies jau gandrīz 10 tūkstoši cilvēku (pērn kopumā: ap 3,5 tūkstošiem).


Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 367 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2023.gadā “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā – ierindojās Zelta kategorijā, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions” par straujāko izaugsmi Ilgtspējas indeksā.

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību. 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/EkVidO2/

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

Citi raksti

Skatīt visus

09.07.2024.

"RĪGAS MEŽI" uzsāk mežizstrādi Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, meža masīvā starp Skuķīšiem un Sauleskalnu

2024. gada jūlijā SIA “Rīgas meži” sāk ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un mežizstrādi meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, meža masīvā starp Skuķīšiem un...

Vairāki cilvēki stāv mežā pie karoga
Galerija

02.07.2024.

“RĪGAS MEŽI” aicina iedzīvotājus paust viedokli par plānoto mežizstrādi Mežāru mežā pie Imantas

SIA “Rīgas meži” aicina apkaimju biedrības un iedzīvotājus paust argumentētus viedokļus un priekšlikumus par plānoto mežizstrādi Mežāru mežā pie Imantas  (teritorijā starp Kurzemes prospektu,...

Galerija

25.06.2024.

“RĪGAS MEŽI” iepazīstinās apkaimju biedrības un iedzīvotājus ar plānoto mežizstrādi Mežāru mežā

Pirmdien, 1.jūlijā plkst. 17.00, SIA “Rīgas meži” iepazīstinās ar šogad plānoto mežizstrādi uzņēmuma apsaimniekotajā Mežāru mežā (teritorijā starp Kurzemes prospektu, elektrolīniju un Kleistu...