“Rīgas Mežu” vides izglītības centrā pirmo reizi notiks radošais plenērs “Zaļās klases koku stāsti”

Sākoties jaunajam mācību gadam, “Rīgas Mežu” vides izglītības centrs “Zaļā klase” iedibina jaunu tradīciju – rudens radošo plenēru. Pirmais pasākums notiks jau piektdien, 2.septembrī, sadarbībā ar vieniem no pavisam netālu esošajiem “Zaļās klases” partneriem – Ogres Mūzikas un mākslas skolu.  

Mākslas plenērā “Zaļās klases koku stāsti” piedalīsies 30 mākslas skolas audzēkņu. Jauniešiem šī būs pirmā nodarbība jaunajā mācību gadā, kuras laikā taps unikāli “Zaļās klases” dabas zīmējumi. Darbu radīšanas procesu vadīs skolotājas Žanete Žvīgure un Liena Valeskalne.

Mākslas skolas audzēkņi gan iemūžinās vides izglītības centra dabas skatus, gan vienlaikus arī izzinās Ogres apkārtni un tās dabu. Darbi vēlāk tiks izmantoti, ierīkojot pirmo mākslas izstādi nesen ekspluatācijā nodotajā “Zaļās klases” mācību telpā – Amatu mājā.

Lai noskaņotos radošajam darbam, plenēra sākumā dalībniekiem ir paredzēta iedvesmojoša ekskursija pa vides izglītības centra teritoriju, kuru vadīs “Zaļās klases” vides mācību vadītāji. Izzinošas ekskursijas laikā audzēkņi iepazīs un izpētīs dažādas koku sugas, kas Latvijā ir bieži sastopamas, bet ne vienmēr ir plaši pazīstamas.   

Ogres Mūzikas un mākslas skolas direktora vietniece mākslas jomā Ieva Lāce stāsta: “Brīvdabas nodarbība vides izglītības centrā “Zaļā klase” ir brīnišķīga iespēja audzēkņiem attīstīt iemaņas - darbos “noķert” apburošo neskartās dabas skaistumu. Tā jauniešiem būs vērtīga pieredze un prakse sasaistīt iegūtās zināšanas par kokiem ar mākslu un nodarbības radošo uzdevumu.”

“Rīgas Meži” vides izglītības programma “Zaļā klase” piedāvā visu vecumu apmeklētājiem  iespēju iepazīt un izzināt dabu aizraujošā un interesantā veidā. Programmas ietvaros tiek piedāvātas dažādas mācību ekskursijas mežā, izzinošas pastaigas Rīgas nozīmīgākajos dārzos un parkos, talkas, kā arī citas izglītojošas aktivitātes. 

“Zaļās klases” vides izglītības centrs atrodas Tīnūžu pagastā, Ogres novadā. Šogad mācību ekskursijās centra teritorijā piedalījušās ap 40 skolēnu grupas.

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Uzņēmums pārziņā ir 62 000 ha meži, 399 ha Rīgas parki un apstādījumi (125 objekti), kā arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” (385 ha). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”. 

“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Tam ir piešķirti starptautiskie sertifikāti, kas apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.

2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu. 


Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

https://www.facebook.com/RigasMezi

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...