“Rīgas Mežu” video novērošanas sistēma fiksē: stundas laikā “varonis” divas reizes pie meža izmet būvgružus

“Rīgas Mežu” jaunā video novērošanas sistēma konstatējusi, ka stundas laikā viens “varonis” no auto pie meža divas reizes izmesta atkritumus. Informācija par abiem gadījumiem nodota policijai. Atkritumi rada ekoloģisku kaitējumu un finansiālus zaudējumus – pērn atkritumu savākšanai iztērētie līdzekļi līdzinās summai, par kuru varētu izaudzēt trešdaļu miljonu priedīšu.

Svētdienas, 3.aprīļa pēcpusdienā, viens un tas pats cilvēks no viena un tā paša spēkrata bagāžnieka gaišā dienas laikā mežā divas reizes izmeta atkritumus izmeta divas reizes. No jaunās “STROPS Technologies” meža novērošanas sistēmas iegūtie materiāli un pārbaude klātienē liecina, ka vīrietis pie meža izmetis vairākus desmitus kilogramus būvgružu.

“Rīgas Meži” jau vēstījuši, ka kopš februāra vidus uzņēmuma teritorijās izvietota jauna un moderna “STROPS Technologies” video novērošanas sistēma. Tās mērķis ir samazināt nelegālo atkritumu izgāšanu, novērst dabas piesārņošanu un vides postīšanu, kā arī operatīvi konstatēt meža piegružotājus. Jaunā sistēma darbojas līdztekus jau vairākiem desmitiem video novērošanas kameru, kas izvietotas uzņēmuma teritorijās un to atrašanās vietas tiek mainītas.


Šis šogad jau ir trešais gadījums, kad galvaspilsētas teritorijā esošajos mežos izvietotās kameras konstatējušas ļaunprātīgus meža piesārņotājus. Un saistībā ar kameru fiksēto informāciju “Rīgas Meži” sadarbojas ar policiju.


Ik gadu palielinās no “Rīgas Mežu” teritorijām izviesto atkritumu apjoms – gan celtniecības atkritumi, sadzīves atkritumi un riepas, gan bīstamie atkritumi, t.sk. šīferis. Piemēram, šogad trijos mēnešos izvestas vairāk nekā 420 tonnas atkritumu, kas uzņēmumam un līdz ar to arī rīdziniekiem izmaksājis teju 32 000 eiro. Savukārt 2021.gadā savākto atkritumu apjoms bija 1500 tonnas un ap 1000 m3, kā arī vairāk nekā 30 tonnas riepu. Pērn “Rīgas Mežu” izmaksas par atkritumu nodošanu pārsniedza 70 000 eiro.


Par šādu summu “Rīgas Meži” varētu izaudzēt ap 300 000 priežu stādu. Tā ir aptuveni trešā daļa no uzņēmuma ik gadu iestādītajām priedītēm, lai atjaunotu mežu, lai nākamajām paaudzēm nodrošinātu veselīgu dzīves telpu un lai mazinātu klimata pārmaiņu negatīvo ietekmi.

 

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā. 


“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”; “Rīgas Mežu” pārziņā ir arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”. 


Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums pārvalda 62 000 ha mežu, 399 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (125 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai. 


“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus. 


2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

 

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 29215857

E-pasts: [email protected]

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...