“Rīgas Mežu” “Vasaras puķu dobju parādes 2022” uzvarētāja – Uzvaras parka Lielā dobe!

Ceturtdien, 2022.gada 18.augustā, notika “Rīgas Mežu” “Vasaras puķu dobju parāde 2022”. Tās laikā tika apskatītas un novērtētas uzņēmuma daļas “Dārzi un parki” speciālistu veidotās un koptās 15 vasaras puķu dobes, balsojumā noteikti TOP 3 galvaspilsētas skaistākie stādījumi un sumināti laureāti.

Uzvaras parka Lielajā dobē vairāk nekā 100 m2 platībā ir vairāk nekā 2000 augu, pavisam 15 dažādas šķirnes. Krāsas ir visdažādākās – sarkans, dzeltens, zaļš, oranžs, sudrabains u.c. Jāuzsver, ka dobē augošais augstākais augs – teju 1,5 m garā Indijas kanna, pērn rotāja Esplanādes apstādījumus, “Dārzu un parku” darbinieki paši saviem spēkiem nodrošināja kannas pārziemošanu un šogad augs iepriecina iedzīvotājus Pārdaugavā.

Visas šī gada “Vasaras puķu dobju parādes” dobes projektējusi “Rīgas Mežu” daļas “Dārzi un parki” ainavu arhitekte Ligita Tomiņa. Viņa stāsta: “Katrā dobē gadu no gada tiek mainītas gan augu sugas un šķirnes, gan arī dobes stils un raksturs – ja vienu gadu tā bijusi ornamentāla, tad nākamajā gadā – brīvā stilā; ja pērn dobē ziedēja augi vēsos toņos, tad šogad – siltos. “Rīgas Meži” savā darbībā – gan kopjot parkus un apstādījumus, gan mežus, aizvien lielāku uzmanību pievērš ilgtspējai. Proti, ziemciešu un graudzāļu stādījumus papildina viengadīgās vasaras puķes.”

Vērtējot dobes, tika ņemts vērā gan augu krāsu un šķirņu saskaņotība, stādījumu iekļaušanās konkrētajā vidē un vietā, tāpat uzmanība tika pievērsta tam, lai dobes būtu pēc iespējas ilgtspējīgākas – proti, lai mijas viengadīgie vasaras augi un ilggadīgie augi, lai dobju kopšana būtu pēc iespējas ērtāka un resursu efektīvāka u.c. Konkurence bija sīva, jo balsojumā godalgotās vietas šķīra vien daži punkti.

Vēl “Vasaras puķu dobju parādē – 2022” piedalījās dobes, kas atrodas Zundas skvērā, Pils laukumā, Neatkarības laukumā, Līvu laukumā, pie Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas, Vērmanes dārzā, pie Ādolfa Agtes tiltiņa Bastejkalnā, Ata Kronvalda parkā pie Kongresu nama, Akadēmijas laukumā.

Šajā vasarā pārmaiņas piedzīvojusi Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas partera dobe, tā kļuvusi ilgtspējīgāka un ar vietai raksturīgo reprezentatīvo tēlu. Šī dobe ir klasicisma stilā, ar cirptiem dzīvžogiem un ar katru gadu mainīgu košu un krāšņu puķu krāsu rakstu. Dobe ir gandrīz 180 m2 liela un tajā aug 3358 balzamīņu, begoniju un krustaiņu.

Par TOP 3 dobēm un tajās esošajiem augiem:

Fotogrāfijas un cita informācija pieejama arī “Rīgas Mežu” un daļas “Dārzi un parki” Facebook kontos: https://ej.uz/96wr un https://ej.uz/bfqh.

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Uzņēmums pārziņā ir 62 000 ha meži, 399 ha Rīgas parki un apstādījumi (125 objekti), kā arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” (385 ha). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Tam ir piešķirti starptautiskie sertifikāti, kas apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.

2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.


Papildinformācijai:

Agnese Korbe

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29110062

[email protected]

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...