“Rīgas Mežu” Tīreļu mežniecībā tiks izvēlētas galvaspilsētas galvenās egles

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis un pašvaldības uzņēmuma “Rīgas Meži” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra pirmdien, 22.novembrī, uzņēmuma Tīreļu mežniecībā izraudzīsies galvaspilsētas galveno egli. Tā, kā ierasts, atradīsies Doma laukumā, bet vēl divas lielās egles no Tīreļu mežniecības būs Rātslaukumā un 11.novembra krastmalā.

Paredzams, ka egles varētu būt ap 15 līdz 16 metrus garas. Lai sasniegtu šādu garumu, kokiem jāaug aptuveni40 gadus. Pasākumā “Rīgas Meži” klātesošos arī iepazīstinās ar pilsētas topošās zaļās rotas stāstu – Egles stāstu.

Tīreļu mežniecība ir slavena ar Ziemassvētku eglēm – koki, kas gadu mijas laikā rotā Doma laukumu un citas galvaspilsētas vietas, pārsvarā nāk tieši no Tīreļiem. Šis jau būs 14.gads, kad galvaspilsētai egles tiks sagādātas “Rīgas Mežos”.

Pašlaik mežniecībā aug vairāk nekā 21 tūkstotis sešus gadus un jaunākas Ziemassvētku eglītes. Nākotnē tās rotās gan galvaspilsētas laukumus, ielas vai apkaimes, gan tās būs iespējams iegādāties privātām vajadzībām.

Tīreļu mežniecība ir lielākā “Rīgas Mežu” mežniecība – vairāk nekā 23 000 ha. Mežniecības iecirkņi – Olaines un Tīreļu, apsaimnieko galvaspilsētai  piederošos mežus Daugavas kreisajā krastā – Mārupes, Olaines un Ķekavas novados. Galvenās koku sugas: priede (aptuveni 60 %), bērzs (aptuveni 20%) un egle (aptuveni 15 %).

Tīreļu iecirkņa teritorijā ir 1.Pasaules kara laiku  pozīcijas, no kurām Ziemassvētku kaujās uzbrukumā devās latviešu strēlnieki.

Uz Rīgas galveno egļu izraudzīšanos aicināti arī mediju pārstāvji – pirmdien, 22.novembrī, no plkst.11.00 līdz 12.00 pašvaldības uzņēmuma “Rīgas Meži” Tīreļu mežniecībā. (Braucot pa Liepājas ceļu, pirms maizes ceptuves “Lāči” ir pagrieziens pa kreisi uz Rubeņiem. Pa šo ceļu jābrauc apmēram 2 km līdz Tīreļu mājām, kur netālu ir arī Antiņu brāļu kapi. Tikšanās vietā gaidīs “Rīgas Meži” pārstāvji). Pasākuma apmeklētājiem obligāti Covid-19 ierobežošanas nosacījumi.

Rīgas dome žurnālistu ērtībām nodrošinās transportu. Autobuss gaidīs braucējus pie Latvijas Okupācijas muzeja, Latviešu strēlnieku laukumā 1 (pie pieminekļa), līdz plkst. 10.20. Lūgums saģērbties atbilstoši laikapstākļiem un pasākuma norises vietai!

 

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā. 

“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”; “Rīgas Mežu” pārziņā ir arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”. 

Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums pārvalda 62 000 ha mežu, 306 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (116 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai. 

“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus. 

2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss.

  

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67415712

E-pasts: [email protected]

www.rigasmezi.lv

 

 

Rīgas domes Komunikācijas pārvalde

Tālrunis: 67026049

E-pasts: [email protected]

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...