“Rīgas Mežu” Tīreļu mežniecībā izvēlētas galvaspilsētas Ziemassvētku egles un nolasīta galvenās Egles vēstule

Šodien, 22. novembrī, Rīgas mērs Mārtiņš Staķis un pašvaldības uzņēmuma “Rīgas Meži” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra uzņēmuma Tīreļu mežniecībā izraudzījās trīs galvenās pilsētas Ziemassvētku egles. Centrālā egle atradīsies Doma laukumā un vēl divas – Rātslaukumā un 11.novembra krastmalā.

Izraugoties zaļās rotas, Rīgas mērs Mārtiņš Staķis uzsvēra, ka pašvaldība rūpējas, lai pilsētā būtu svētku sajūta, lai pilsēta būtu izgreznota – arī Patriotu nedēļā un pirms Ziemassvētkiem – Adventa laikā: “Tādēļ šodien izvēlējāmies Rīgas trīs galvenās egles, kuras rotās pilsētas sirdi – Doma laukumu, Rātslaukumu un 11.novembra krastmalu. Turklāt šis ir otrais gads, kopš iedibināta tradīcija – līdz ar galvenajām eglēm, izvēlamies arī 16 eglītes pilsētas apkaimēm. Svētku sajūtai jābūt gan pilsētas centrā, gan tur, kur cilvēki dzīvo un atpūšas – pie rīdzinieku mājvietām. Līdz ar šo sākam Ziemassvētku gaidīšanas laiku!” M.Staķis uzsvēra, ka Rīgai ir skaisti meži un pateicās uzņēmumam “Rīgas Meži” par svētku rotām!

Galvaspilsētas mērs egles izvēlējās kopā ar bērnu vokālās studijas “Knīpas un Knauķi” dziedātājiem, kuri eglēm deva skaistus sieviešu vārdus: Rota, Teika un Smaida.

Savukārt “Rīgas Mežu” valdes priekšsēdētaja Anita Skudra iepazīstināja ar Doma laukuma galvenās Egles stāstu – vēstuli no Egles: “Es esmu Rīgas Egle – 2021. Esmu uzvarējusi konkursā, kurā startēja tūkstošiem egļu no Gaujas, Daugavas, Katrīnas un Tīreļu mežniecībām. Bet jau 14. gadu es ar savu eleganci pierādīju, ka tieši no Tīreļiem, kur zeme brangāka un saules stari spožāki, nāk cēlākās “Rīgas Mežu” egles!

Vairākus gadu desmitus esmu slēpusi savu skaistumu “Rīgas Mežu” lielākajā – Tīreļu mežniecībā. Tiesa gan, egles te nav valdošie koki. Mēs – egles Tīreļos ierindojamies trešajā vietā, aiz priedēm un bērziem. Bet ne bērzus, ne arī priedes neved uz Rīgu un neuzstāda pilsētas galvenajos laukumos. Tikai mums – eglēm, ir tas gods un atbildība!

Nedaudz par mani – esmu dāma pašos labākajos plaukuma gados – man ir ap 30. Esmu smuidra un šmauga – līdz galotnei apmēram 15 metru, bet lejasdaļā skuju tērpa apkārtmērs – ap 20 metriem. 

Tīreļu mežu vīri zina stāstīt, ka esmu “pasaulē nākusi” dabīgā ceļā – pati iesējusies un augusi brīvā vaļā, kā dižena un ražena meža meita. Savas dzīves 30 gadu laikā esmu saņēmusi apmēram 21 metru nokrišņus. Šis daudzums pārsniedz manu augumu, tādēļ manas saknes ir dziļas un spēcīgas. Saule mani apspīdējusi vairāk nekā 55 000 stundas, bet tagad raudzīšu galvaspilsētas gaismas un spožumu!

Galotni noliecu, pieminot savus senčus, kuri noraudzījušies un ar asarām skujās jutuši līdzi latviešu strēlnieku cīņām – Ziemassvētku kaujās 1. pasaules kara laikā. Pavisam netālu no šīs vietas atrodamas nu jau aizaugušās kara tranšeju pēdas.

Esmu izcila māte, kas rūpējas, lai no čiekuru sēklām rastos nākamās egles un egļu stāsti.

Iesākumā varbūt vēl ne, bet jau manos brieduma gados, uz mani aci sāka mest Tīreļu mežzinis – Greidāna kungs. Jo ticiet man, viņš un viņa vīri zina, kas ir īsts lietas koks! Un tieši tad sākās mana īpašā aprūpe. Es tiku lolota un sargāta no egļu skuju sarkanās rūsas, adatu ēdāja un zirnekļu ērces.

Ziemassvētkos visiem novēlu: lai prieks ir sirdīs, lai visapkārt starp mīlestība, lai veselība un lai mums visiem skaists nākamais gads!”

Rīgas galvenās egles ir aptuveni 15 metrus garas un to vecums –  30 - 40 gadi.

Pēc egļu izraudzīšanās Tīreļu mežniecības mežzinis Andris Greidāns aicināja uz jauno eglīšu stādīšanu, jo “ ja no meža kaut kas tiek iznests, tad mežam ir jādod atpakaļ!”. Tīreļu mežniecībā tika iestādītas apmēram 50 jaunās eglītes, kuras izaudzētas “Rīgas Mežu” kokaudzētavā “Norupe”.

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā. 

“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”; “Rīgas Mežu” pārziņā ir arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”. 

Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums pārvalda 62 000 ha mežu, 306 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (116 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai. 

“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus. 

2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67415712

E-pasts: [email protected]

www.rigasmezi.lv

 

Rīgas domes Komunikācijas pārvalde

Tālrunis: 67026049

E-pasts: [email protected]

Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...