Rīgas mežu priedes - Nacionālās operas skatuves grīdai

Latvijas Nacionālās operas skatuves grīdu tagad klās dēļi no Rīgas mežos augušām priedēm. 2012. gada 27. jūnijā Rīgas vicemērs Andris Ameriks kopā ar SIA "Rīgas nami" un SIA "Rīgas meži" vadību apmeklēja Latvijas Nacionālo operu, lai tiktos ar tās vadību un novērtētu skatuves grīdas stāvokli.


Fotogalerija: Rīgas mežu priedes Operas skatuves grīdai (foto: "Delfi")

Pašreizējā operas skatuves grīda izbūvēta pirms 17 gadiem – 1995. gadā. "Ekspluatācijas laikā tā kļuvusi nelīdzena, dēļu virsma ir ar atskabargām, koksnes šķiedras atslāņojas un vietām grīdas dēļi ir pat izlūzuši. Tas viss būtiski apgrūtina baletdejotāju darbu un iespējamas pat traumas", klātesošajiem pastāstīja Nacionālās operas baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

"Skatuves grīdas remonts nepieciešams baleta drošībai un dekorāciju stabilitātei. Turklāt grīda ir tik sliktā stāvoklī, ka to vairs nav iespējams rādīt publiski. Taču nākamgad paredzētas Operas nama 150 gadu jubilejas svinības, kuras atzīmēs ar lielu koncertu. Bet 2014. gadā Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. Svarīgi, lai Operas namu šajos pasākumos var izmantot pilnasinīgi," kolēģi papildināja Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars.

Skatuves grīdas remontam 600 kvadrātmetru platībā tiks izmantoti īpaši šim mērķim sagatavoti priežu dēļi no A klases bezzaru baļķiem. Baļķi nākuši no Rīgas priedēm (Pinus sylvestris var. rigensis L.), kas jau vairākus gadsimtus pazīstamas visā pasaulē kā īpaši augstvērtīgi un elastīgi kokmateriāli. Priedes izaudzētas SIA "Rīgas meži" Daugavas mežniecībā netālu no Ogres.

LNO skatuves remontu plānots veikt divās kārtās. Skatītājiem redzamā grīdas daļa tiks nomainīta šovasar, bet pārējā – nākošgad.

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...