“Rīgas Mežu” peļņas rādītāji aug

Šī gada 11 mēnešos “Rīgas Mežu” provizoriskā peļņa pārsniegusi 1,5 miljonus eiro – uzņēmuma ienākumu rādītāji aug. Savukārt neauditētais deviņu mēnešu finanšu pārskats liecina, ka šajā laikā uzņēmuma neto apgrozījums bija 13,44 miljoni eiro jeb par 6,8% mazāks nekā pērn attiecīgajā laika posmā, bet nopelnīti 1,477 miljoni eiro. Tas ir par gandrīz 10% jeb teju 130 tūkstošiem eiro vairāk, salīdzinot ar 2020.gada deviņiem mēnešiem – informē “Rīgas Mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra, kura uzņēmuma vadības komandai pievienojusies šī gada sākumā.

Tas panākts, uzlabojot un optimizējot darba procesus, analizējot finanšu plūsmu, ieviešot labas korporatīvās pārvaldības principus u.c. Būtiska nozīme uzņēmuma pārvaldības uzlabošanā ir septembra sākumā pašvaldības apstiprinātajai “Rīga Mežu” padomei, kas pārrauga darbu un pārstāv rīdzinieku intereses. Tāpat pārskata periodā uzsākts darbs, lai ieviestu Rīgas domes revīzijas ieteikumus par uzņēmuma finansiāli saimniecisko darbību 2020. gadā. Piemēram, novērsti iespējamie finanšu līdzekļu izšķērdēšanas vai zaudēšanas riski, pievērsta uzmanība budžeta kontrolei u.c.

Septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss.

Lielākie ieņēmumi gūti no pārdotajiem apaļkokiem un zāģmateriāliem, attiecīgi: 6,53 miljoni eiro un 3,71 miljons eiro. Tāpat iestādīti 1,5 miljoni priežu, egļu, bērzu, melnalkšņu un ozolu stādi. Deviņos mēnešos izkoptas 800 ha atjaunoto meža platību un 360 ha jaunaudžu.

Liels darbs paveikts īstenojot ainavisko plānošanu un zonējuma izveidi uzņēmuma pārziņā esošajos mežos. Pamatojoties uz šo zonējumu, veiktas izmaiņas “Mežu apsaimniekošanas plānā 2017.-2026. gadiem”, arvien lielāku akcentu liekot uz dabas aizsardzību un rekreācijas attīstību. Pirmais meža ainavu dizaina plāns izstrādāts Juglas mežam, noteikts zonējums: ielas trokšņu slāpēšanas aizsargjosla, bioloģiski vērtīgās audzes un pilsētas zaļās zonas mežs jeb rekreācijas teritorijas. Šī meža kopšana notiek atbilstoši jaunajam zonējumam. Tāpat uzsākti darbi pie meža ainavu dizaina plāniem citās teritorijās.

“Rīgas Mežu” pārziņā ir arī galvaspilsētas dārzi un parki. Tajos iestādīti vairāk nekā 10 000 pavasara ziedaugi, vairāk nekā 60 000 vasaras ziedaugi, kā arī vairāk nekā 3000 ziemcietes. Parkos iestādīti teju 1000 kokaugi, kā arī vairāk nekā 550 krūmi un skujeņi. Nodrošināta projekta “Rīgas Vasara 2021” īstenošana.  Rekonstruēti stādījumi vairāk nekā 300 m2 platībā. Veikti remontdarbi parkos un Mežaparka bērnu rotaļu laukumos. Rūpējoties par sabiedrības drošību, parkos un Mežaparkā nozāģēti vairāk nekā 100 sausie un bīstamie koki. Sakopti vainagi 273 parku kokiem.

Liels izaicinājums bija pieaugošais atkritumu daudzums (tas caurmērā palielinājies par aptuveni 15%, salīdzinot ar pērno gadu), kā arī apstādījumu un labiekārtojuma elementu postījumi. Tas radīja papildslodzi darbā un izdevumus.

Liela uzmanība pievērsta sadarbībai ar galvaspilsētas apkaimēm un partneriem, īstenojot dažādus projektus.

Ieviests viens no izaicinošākajiem projektiem – Gaujas mežniecībā izveidota pirmā Enduro taka. Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja atbalstīja vides izglītības programmas “Zaļā klase” attīstības koncepciju, lai nodrošinātu gan rekreācijas, gan vidi un dabu izglītojošas ekskursijas skolēniem, pedagogiem un plašākai sabiedrībai visā “Rīgas Mežu” teritorijā. 

Uzņēmuma neauditētais deviņu mēnešu finanšu pārskats pieejams ŠEIT.

 

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā. 

“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”; “Rīgas Mežu” pārziņā ir arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”. 

Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums pārvalda 62 000 ha mežu, 306 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (116 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai. 

“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus. 

2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67415712

E-pasts: [email protected]

www.rigasmezi.lv

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...