“Rīgas Mežu” peļņa 2021.gadā sasniegusi 2,5 miljonus eiro. Uzņēmums strādā pie stratēģiskās attīstības

Pašvaldības uzņēmuma “Rīgas Meži” 2021.gada neauditētā peļņa sasniegusi 2,5 miljonus eiro. Tas ir pēdējo gadu labākais kapitālsabiedrības finanšu darbības rādītājs. Turklāt pērnā gada peļņa ir teju četras reizes lielāka nekā 2020. gadā, kad tā bija vien 649 tūkstoši eiro. Pašlaik Rīgas domē apstiprināts uzņēmuma stratēģiskais mērķis, kā arī finanšu un nefinanšu mērķi nākamajiem gadiem. Tajos noteiktais tiek iestrādāts uzņēmuma vidējā termiņa stratēģijā.

“Šie rezultāti sasniegti, gan pateicoties darbiniekiem, gan arī jaunajai kapitālsabiedrības vadības komandai, kas strādā kopš pērnā gada sākuma. Šajā laikā  “Rīgas Mežos” ieviesta jauna budžeta plānošanas un kontroles sistēma – ik mēnesi rūpīgi tiek sekots līdzi finanšu plūsmai, analizēti ieņēmumi, tiek ieviesti efektīvāki tehnoloģiskie risinājumi, optimizētas dažādas izdevumu pozīcijas, t.sk. administratīvās izmaksas,” norāda “Rīgas Mežu” padomes priekšsēdētājs Toms Auškāps.

“Gada laikā esam mērķtiecīgi strādājuši, lai nodrošinātu uzņēmuma izaugsmi. Tikai strādājot ar peļņu, mēs varam nodrošināt gudri iekoptu Rīgas un tās apkārtnes zaļo infrastruktūru, kas būtu ne vien estētiski skaista, bet arī lietderīgi izmantojama brīvā laika pavadīšanai. Mums vienlīdz svarīga ir gan uzņēmuma attīstība un laba pārvaldība, gan ilgtspējīga mežu un visu teritoriju apsaimniekošana, lai tajās esošās vērtības saglabātu nākamajām paaudzēm un sniegtu arī savu ieguldījumu klimata neitralitātes mērķu sasniegšanai,” stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Anita Skudra. Viņa pauž īpašu pateicību visiem saviem kolēģiem “Rīgas Mežos” par nesavtīgo darbu un pērn sasniegto.

Pagājušā gada izcilos finanšu rādītājus raksturo, piemēram tas, ka neto apgrozījums pērn bija pat par aptuveni 600 tūkstošiem eiro mazāks nekā 2020.gadā (2021.gadā – 17,6, bet 2020.gadā – 18,2 miljoni eiro), taču peļņa 2021.gadā bija teju četras reizes lielāka. Savukārt 2021.gadā uzņēmuma bruto rentabilitāte bija 18,6 %, bet neto – 14,4% (attiecīgi 2020.gadā: 12,5% un 3,6%).

Vienas no lielākajām ieņēmumu pozīcijām bija no kokmateriālu (apaļkoku) ražošanas un no zemes iznomāšanas. Būtiski, ka šādi rādītāji pērn panākti, strādājot ar vienu no vēsturiski lielākajiem  dotācijas samazinājumiem. Proti, 2021.gadā uzņēmums daļas “Dārzi un parki” funkciju veikšanai no pašvaldības saņēma tikai 43% no nepieciešamajiem 3,3 miljoniem eiro. Atlikušo summu – 1,87 miljonus eiro, uzņēmums nodrošināja pats.

Lai finanšu informācija ir salīdzināma ar iepriekšējiem periodiem, šie rādītāji ir sagatavoti atbilstoši “Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma” prasībām. Finanšu pārskats par 2021.gadu pirmo reizi  tiks sagatavots atbilstoši Starptautisko Finanšu pārskatu standartiem (SFPS). Šobrīd norit darbs pie uzņēmuma bioloģisko aktīvu patiesās vērtības noteikšanas.

Anita Skudra: “Lai nodrošinātu uzņēmuma stabilu izaugsmi, kā arī pašvaldības un rīdzinieku ekonomiskās, ekoloģiskās un sociālās intereses, “Rīgas Meži” strādā pie uzņēmuma tālākās stratēģiskās attīstības. Tas ir būtiski, jo veikti grozījumi “Mežu apsaimniekošanas plānā”, kā rezultātā samazināti mežistrādes apjomi, tiek pievērsta aizvien lielāka uzmanība vēl saudzīgākai meža kopšanai, kā arī rekreācijas teritoriju attīstībai. Tāpat nepieciešams stiprināt labu korporatīvo pārvaldību un ieviest mūsdienīgas tehnoloģijas”.

Tādēļ uzņēmum rūpīgi seko līdzi noteiktajiem galvenajiem attīstības virzieniem un principiem:
 

Par “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā. 

“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”; “Rīgas Mežu” pārziņā ir arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”. 

Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums pārvalda 62 000 ha mežu, 399 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (125 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai. 

“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus. 

2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67415712

E-pasts[email protected]

www.rigasmezi.lv

Citi raksti

Skatīt visus

09.07.2024.

"RĪGAS MEŽI" uzsāk mežizstrādi Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, meža masīvā starp Skuķīšiem un Sauleskalnu

2024. gada jūlijā SIA “Rīgas meži” sāk ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un mežizstrādi meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, meža masīvā starp Skuķīšiem un...

Vairāki cilvēki stāv mežā pie karoga
Galerija

02.07.2024.

“RĪGAS MEŽI” aicina iedzīvotājus paust viedokli par plānoto mežizstrādi Mežāru mežā pie Imantas

SIA “Rīgas meži” aicina apkaimju biedrības un iedzīvotājus paust argumentētus viedokļus un priekšlikumus par plānoto mežizstrādi Mežāru mežā pie Imantas  (teritorijā starp Kurzemes prospektu,...

Galerija

25.06.2024.

“RĪGAS MEŽI” iepazīstinās apkaimju biedrības un iedzīvotājus ar plānoto mežizstrādi Mežāru mežā

Pirmdien, 1.jūlijā plkst. 17.00, SIA “Rīgas meži” iepazīstinās ar šogad plānoto mežizstrādi uzņēmuma apsaimniekotajā Mežāru mežā (teritorijā starp Kurzemes prospektu, elektrolīniju un Kleistu...