“Rīgas Mežu” mežsaimniece Silva Kaliksone – meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs” laureāte nominācijā “Par mūža ieguldījumu”

“Rīgas Mežu” Gaujas mežniecības mežziņa vietniece Silva Kaliksone saņēmusi Meža nozares gada balvu “Zelta čiekurs 2022” nominācijā “Par mūža ieguldījumu”.

Viņa pati par balvu saka: “Daļu no “Zelta čiekura” sēkliņām gribu dot saviem vecākiem, kuri man deva liktenīgu vārdu, kas latīniski nozīmē “mežs”, kuri iemācīja mīlēt mežu un dzīvot tajā! Čiekura sēklas pienākas arī manam vīram, kurš, pateicoties man, arī kļuva par mežinieku. Paldies maniem bērniem un mazbērniem! Pateicība arī manam lielajam kolektīvam – “Rīgas Mežiem” un mīļajam Gaujas mežniecības kolektīvam! Atlikušās “Zelta čiekura” sēkliņas gribu izkaisīt pār Latvijas mežiem, jo tie ir skaisti un tajos strādā brīnišķīgi cilvēki!”

Silvas vienīgā “atkarība” ir mežs. Tas caurvij visu viņas dzīvi. Silva nākusi no mežinieku ģimenes – savu pirmo meža meistara amatu līdz ar dienesta motociklu EMKA viņa “mantojusi” no tēva, savukārt mamma strādājusi mežniecībā par grāmatvedi, arī mammas brālis bijis mežzinis. S.Kaliksone ir diplomēta mežsaimniecības inženiere un visu dzīvi strādā mežsaimniecības jomā. Lai arī mainījušies mežniecību un struktūru nosaukumi, padotības un pārraudzības statusi, un organizācijas, bet faktiski  visu laiku viņa strādā Pierīgas mežos, kuri atrodas ziemeļaustrumos no galvaspilsētas.

Silvas dzīve un darbs veltīts mežam – viņa prot rūpēties par meža atjaunošanu un kopšanu; zina, kā vislabāk panākt, lai mežs ir tīrs un veselīgs; “pieskatījusi” arī meža piegružotājus. Silva Pierīgas mežiem ir devusi ļoti daudz, arī apsargājot mežu (uguns, apsardzība, zādzības), kā arī nodrošinot profesionālu “Rīgas Mežu” sadarbību ar Valsts meža dienestu Viņa lieliski pārzina mežus – gan tajos šobrīd augošos kokus un krūmus, gan to, kas bija pirms gadiem 20, 30 un pat senāk! Mīļākie Silvas meži ir Baltezera apkaimē, kurus viņa ir izstaigājusi, aprūpējusi un lolojusi vairāku desmitu gadu garumā.


“Silva ir tas cilvēks “Rīgas Mežos”, pie kura visbiežāk vēršas kolēģi gan pēc profesionāla, gan cilvēcīga padoma. Viņa “jūt” gan mežu, gan cilvēkus un pat rūdītākie un cietākie “meža veči” Silvas klātbūtnē “atveras”. Viņa ar savu lielo pieredzi un harizmātisko personību iedvesmo jaunos un esošos darba kolēģus, kā arī “uzliek” uz pareizajām “meža sliedēm” studentus, kuri pie viņas iet praksi,” saka Jānis Ģērmanis, “Rīgas Mežu” valdes loceklis, iepriekš – Mežsaimniecības daļas vadītājs un Gaujas mežniecības mežzinis.

Ar pedagoģiju un izglītošanu saistās vēl kāda Silvas profesionālās un radošās dzīves šķautne. Viņa 15 gadus nostrādāja Ādažu Mākslas un mūzikas skolā par floristikas pasniedzēju, mācot jauniešiem izprast ziedu salikumu un dabas skaistumu, kas ir gan Silvas talants, gan mežā iegūta pieredze un zināšanas.

S.Kaliksones pašreizējais priekšnieks, Gaujas mežniecības mežzinis Andris Upenieks stāsta:  “Silva ir ne tikai mūsu kolektīva noslēpumu glabātāja, bet arī mūsu māmuļa, ar kuru vienādi var parunāt un uzticēt savu noslēpumu. Viņai padodas organizēt kolēģu apsveikšanu, jo katram ir ko īpašu pateikt un dāvināt! Tāpat viņa ar izcilu humoru prot nogludināt jebkādu spriedzes situāciju, kas radies kolektīvā vai darbā ar klientiem! Silva ir Gaujas mežniecības dvēsele, kuru visi kolēģi ciena, novērtē un mīl!”.


“Zelta čiekurs” ir gadskārtēja meža nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozarē. Balva dibināta, lai apzinātu Latvijas labākos meža darbiniekus un pateiktos viņiem par paveikto, kā arī iepazīstinātu sabiedrību ar Latvijas labākajiem mežsaimniekiem.


Iepriekšējā reizē Zelta čiekuru kategorijā Par mūža ieguldījumu saņēma Rīgas Mežu Gaujas mežniecības mežsargs Jānis Sejāns.


Zemkopības ministrijas informācija par “Zelta čiekuru 2022”: https://ej.uz/kija


Foto: Zemkopības ministrija

 

Par “Rīgas Mežiem”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (385 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.


Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas Meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.


2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas Mežu”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...