“Rīgas Mežu” kokzāģētavas “Norupe” izvērtējumu veiks SIA “KPMG Baltics”

Ievērojot Valsts kontroles un Konkurences padomes norādījumus, kā arī Rīgas domes un uzņēmuma padomes lemto, iepirkuma procedūras rezultātā izvēlēts SIA “Rīgas Meži” kokzāģētavas “Norupe” izvērtējuma iziešanai no apaļkoku pārstrādes biznesa veicējs. To darīs konsultants SIA “KPMG Baltics”, kas analizēs un noteiks uzņēmumam piederošās kokzāģētavas  atbilstošākos nodalīšanas veidus no “Rīgas Mežiem”.

Šajā izvērtējumā būtiskākais ir veikt kokzāģētavas nodalīšanas iespējamo veidu juridisko analīzi  un izanalizēt iespējamās sekas no finanšu, t.sk. nodokļu viedokļa. Tāpat kokzāģētavas “Norupe” iziešanas no apaļkoku pārstrādes biznesa izvērtējuma nolūks ir noteikt tās nodalīšanas veidu atbilstību potenciālo investoru pieprasījumam, kā arī normatīvo aktu prasībām, kuras saistošas pašvaldības uzņēmumam.

Plānots, ka izvērtējums tiks veikts līdz Ziemassvētkiem, par kopēju summu 25 000 eiro (summa bez PVN).

Jau ziņots, ka “Rīgas Mežu” padome noteikusi, ka jebkādu lēmumu sagatavošanas un pieņemšanas procesā saistībā ar iziešanu no apaļkoku pārstrādes biznesa, uzņēmuma rīcībai jābalstās labas pārvaldības, tiesiskuma, caurspīdīguma un aprēķinos balstītos principos. Tāpat “Rīgas Mežiem” ir būtiski rūpēties par kokzāģētavas darbinieku interesēm.

Saskaņā ar iepriekš veikto analīzi, “Rīgas Meži” izskata trīs iespējamos veidus, kā īstenot iziešanu no apaļkoku pārstrādes biznesa: kokzāģētavas “Norupe” biznesa nodalīšana atsevišķā uzņēmumā un tā kapitāldaļu pārdošana, ražotnes aktīvu pārdošana vai noma. Vienlaikus tiks izskatīti arī citi, iepriekš nenosaukti kokzāģētavas nodalīšanas veidi, ja izvērtējuma veikšanas gaitā tādi tiktu rasti un atzīti par uzņēmumam, tā darbiniekiem un pašvaldībai izdevīgiem.

“Rīgas Mežu” struktūrvienība – kokzāģētava “Norupe”, izveidota pirms desmit gadiem, kopumā tajā investējot vairāk nekā desmit miljonus eiro. Esošās kokzāģētavas iekārtas ir darba kārtībā, taču, lai tās modernizētu un palielinātu darba ražīgumu, nepieciešamas būtiskas investīcijas, kā arī izejmateriāli. Aplēses liecina: ja arī teorētiski "Rīgas Meži" iegādātos jaunas iekārtas, kokzāģētava arī turpmāk stagnētu, jo:

 Par “Rīgas Mežu” kokzāģētavu Norupe

“Rīgas Meži” 2013.gadā sāka nodarboties ar apaļkoku pārstrādi, pie Ogres uzbūvējot kokzāģētavu “Norupe”. Tās izveides mērķis tolaik bija gūt papildus pievienoto vērtību no Rīgai piederošajiem koksnes resursiem. Zāģētava tika veidota jaunā vietā, kas prasīja papildus ieguldījumus infrastruktūrā. Ražošanas procesa nodrošināšanai tika iegādātas lietotas ražošanas iekārtas no Krievijas.

Kokzāģētava pārstrādā skujkoku (priedes un egles) sīkbaļķus, kuru diametrs ir 12-24 cm un tās pārstrādes apjoms 50 000 m3 apaļkoksnes gadā; iegūtā produkcija – mēbeļu sagataves un apdares dēļi.


Par “Rīgas Mežiem”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Uzņēmuma pārziņā ir 62 000 ha meži, 399 ha Rīgas parki un apstādījumi (125 objekti), kā arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” (385 ha). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Tam ir piešķirti starptautiskie sertifikāti, kas apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.

2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”. 2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas Mežu”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]  

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...